Krishtianu Ronaldu uch haftalik tanaffusdan so‘ng yana maydonga qaytdi va “Al-Hazm” jamoasiga qarshi o‘yinda ikki gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
O‘yindan so‘ng u kameralar qarshisida o‘zini Saudiya Arabistoniga tegishli ekanligini ta’kidlab, bu o‘ziga xos bayonot bilan chiqdi. Euro-football.ru xabariga ko‘ra, bu oddiy so‘zlar emas, balki futbolchining o‘z mavqeini mustahkamlashga urinishi sifatida talqin qilinmoqda.
Ronaldu maydonda muvaffaqiyatga erishgan bo‘lsa-da, uning Saudiya Arabistonidagi faoliyati murakkab jarayonlardan iborat. Yanvar oyida u Saudiya davlat investitsiya jamg‘armasi tomonidan boshqa klublarga ko‘rsatilayotgan moliyaviy yordamni kuzatib, o‘z jamoasi “Al-Nasr”ning bu jarayonda e’tibordan chetda qolayotganini his qildi.
Natijada, u uchta o‘yinda qatnashmadi va noroziligini ochiq bildirdi. Ammo tez orada mojaro yumshatildi, moliyaviy masalalar hal qilindi va Ronaldu jamoaga qaytdi.
Ronaldu o‘zining yuqori darajadagi professional futbolchi ekanligini doim isbotlab kelmoqda. Portugaliya terma jamoasi murabbiyi Roberto Martinesning so‘zlariga ko‘ra, Ronaldu har tong o‘zini yanada yaxshilashni maqsad qilib uyg‘onadi.
Bu uning maydondagi va undan tashqaridagi intizomli faoliyatining yorqin dalilidir. Shunga qaramay, vaqt o‘z ta’sirini o‘tkazadi va Ronaldu uchun ham faoliyatining keyingi bosqichlari haqida o‘ylash vaqti kelgan ko‘rinadi.
Ronaldu Saudiya Arabistonini o‘z uyi deb atadi va hammani bu mamlakatga tashrif buyurishga chaqirdi. Ammo uning bu so‘zlari pragmatik qarashlar bilan uyg‘unlashayotgani ayon.
U o‘z mavqeini mustahkamlash uchun imkoniyatlardan foydalanmoqda, ammo bu jarayon futbolchining o‘ziga xos strategiyasi va qat’iyatini ham yaqqol namoyon qiladi. Oldinda esa 2026 yilgi jahon chempionati bor.
Bu turnir Ronaldu uchun so‘nggi katta musobaqa bo‘lishi mumkin. Shu sababdan, u o‘zining so‘nggi imkoniyatidan maksimal darajada foydalanishga harakat qilishi shubhasiz.

Роналду назвал Саудовскую Аравию своим домом
Криштиану Роналду вернулся на поле после трехнедельного перерыва и сумел забить два гола в матче против команды «Аль-Хазм». Об этом сообщает Zamin.uz.
После игры он перед камерами подчеркнул свою принадлежность к Саудовской Аравии, сделав своеобразное заявление. По информации Euro-football.ru, это не просто слова, а попытка футболиста укрепить свой статус.
Хотя Роналду добился успеха на поле, его деятельность в Саудовской Аравии связана со сложными процессами. В январе он наблюдал за финансовой поддержкой, которую Саудовский государственный инвестиционный фонд оказывает другим клубам, и почувствовал, что его команда «Аль-Наср» остается в стороне от этого процесса.
В результате он пропустил три матча и открыто выразил свое недовольство. Однако вскоре конфликт был смягчен, финансовые вопросы решены, и Роналду вернулся в команду.
Роналду постоянно доказывает, что он футболист высокого профессионального уровня. По словам тренера сборной Португалии Роберто Мартинеса, Роналду каждое утро просыпается с целью стать лучше.
Это яркое свидетельство его дисциплинированной деятельности как на поле, так и за его пределами. Тем не менее, время берет свое, и, похоже, для Роналду настало время задуматься о следующих этапах своей карьеры.
Роналду назвал Саудовскую Аравию своим домом и призвал всех посетить эту страну. Однако его слова явно сочетаются с прагматичным взглядом.
Он использует возможности для укрепления своего положения, но этот процесс также ясно демонстрирует уникальную стратегию и решимость футболиста. Впереди чемпионат мира 2026 года.
Этот турнир может стать для Роналду последним крупным соревнованием. Поэтому он, несомненно, будет стараться максимально использовать свой последний шанс.