Turkiyada futbol o‘yini davomida noodatiy voqea yuz berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
“Mevlanakapy Gyuzyelhisar” va “Istanbul Yurdum Spor” jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvda darvozabon to‘pni uzoqqa tepmoqchi bo‘lgan paytda, to‘p tasodifan maydon uzra uchib o‘tayotgan chayqaga tegib ketdi. Bu holat ijtimoiy tarmoqlarda keng muhokama qilindi.
Ushbu voqea haqida euro-football.ru xabar berdi. Qush yerga qulaganidan so‘ng, har ikki jamoa futbolchilari darhol yordamga shoshildi.
“Istanbul Yurdum Spor” jamoasi sardori Gani Chatan vaziyatni tezda anglab, qushga yurak massaji qila boshladi. Shundan so‘ng chayqa maydon chetiga olib chiqilib, tibbiyot xodimlariga topshirildi.
Turkiyaning AA nashri bergan ma’lumotga ko‘ra, chayqa omon qolgan. Hozircha u ucholmaydi, ammo veterinarlarga topshirilgach, sog‘ayib ketishi kutilmoqda.

В футбольном матче мяч коснулся чайки
Во время встречи команд «Мевланакяпы Гюзельхисар» и «Стамбул Юрдум Спор» вратарь пытался сильно выбить мяч, но мяч случайно коснулся пролетающей над полем чайки. Этот случай широко обсуждался в социальных сетях.
Об этом событии сообщил euro-football.ru. После того как птица упала на землю, игроки обеих команд сразу же поспешили на помощь.
Капитан команды «Стамбул Юрдум Спор» Гани Чатан быстро понял ситуацию и начал делать чайке сердечный массаж. После этого чайку вынесли за пределы поля и передали медицинскому персоналу.
По информации турецкого издания AA, чайка выжила. Пока она не может летать, но после передачи ветеринарам ожидается её выздоровление.