Argentina futbol chempionati bir haftaga to‘xtatilishi haqida xabar berildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu qaror mamlakat futbol federatsiyasi atrofida yuzaga kelgan korrupsiya mojarosi sabab qabul qilingan. Xususan, 9-tur o‘yinlari keyinroq o‘tkazilishi rejalashtirilmoqda.
Bu haqda euro-football.ru manbasiga tayanib xabar berilgan. Shu bilan birga, 7 va 8-tur uchrashuvlari dastlabki jadvalga muvofiq o‘tkaziladi.
9-tur bahslari esa 5–8 mart kunlari bo‘lib o‘tishi kerak edi. Biroq aynan 5 mart kuni Argentina futbol assotsiatsiyasi (AFA) prezidenti Klaudio Tapia korrupsiya masalalari bo‘yicha tribunal oldida javob berishi kutilmoqda.
Derbyderbyderby.it nashrining ma’lumotiga ko‘ra, sobiq futbolchilar va federatsiya xodimlariga pensiya to‘lovlari bilan bog‘liq noqonuniy sxema orqali 19 milliard peso (12 million yevro atrofida) soliqdan qochilganlikda gumon qilinmoqda. Shuningdek, federatsiya tizimlari pul yuvish kabi noqonuniy faoliyatga aralashgan bo‘lishi mumkinligi haqida ham shubhalar mavjud.

Чемпионат Аргентины по футболу приостановлен из-за коррупционного скандала
Сообщается, что чемпионат Аргентины по футболу приостановлен на одну неделю. Об этом сообщает Zamin.uz.
Это решение принято из-за коррупционного скандала, возникшего вокруг футбольной федерации страны. В частности, матчи 9-го тура планируется провести позже.
Об этом сообщается со ссылкой на источник euro-football.ru. При этом матчи 7-го и 8-го туров пройдут согласно первоначальному расписанию.
Матчи 9-го тура должны были состояться с 5 по 8 марта. Однако именно 5 марта ожидается, что президент Ассоциации футбола Аргентины (AFA) Клаудио Тапия даст показания перед трибуналом по вопросам коррупции.
По данным издания Derbyderbyderby.it, бывшие футболисты и сотрудники федерации подозреваются в уклонении от уплаты налогов на сумму 19 миллиардов песо (около 12 миллионов евро) через незаконную схему, связанную с пенсионными выплатами. Также имеются подозрения, что системы федерации могли быть вовлечены в незаконную деятельность, такую как отмывание денег.