Bu haqdagi rasmiy ma’lumot klubning rasmiy saytida e’lon qilindi. Ushbu xabarni euro-football.ru sayti ham tasdiqladi.
Galyardo 26-fevral kuni "Banfild" jamoasiga qarshi o‘tkaziladigan o‘yindan keyin iste’foga chiqadi. Murabbiy o‘z qarorini jamoaning so‘nggi paytlardagi qoniqarsiz natijalari bilan izohladi.
Hozirda "River Pleyt" Argentina chempionati turnir jadvalida 10-o‘rinda bormoqda, bu esa jamoa uchun yuqori darajadagi natija emas. Marselo Galyardo "River Pleyt" jamoasida ikki davrda ishlagan.
2014-yildan 2022-yilgacha davom etgan faoliyati davomida u jamoa bilan birgalikda 14 ta sovringa ega chiqdi. U mamlakat chempionligi va ikki marta Libertadores kubogini qo‘lga kiritib, jamoaga katta yutuqlar olib kelgan edi.
Shu bilan birga, Galyardo "River Pleyt" tarixidagi eng muvaffaqiyatli murabbiylardan biri sifatida eslanadi.

Марсело Гальярдо уходит с поста главного тренера «Ривер Плейт»
Главный тренер аргентинского футбольного клуба «Ривер Плейт» Марсело Гальярдо принял решение покинуть свой пост. Об этом сообщил Zamin.uz.
Официальная информация была опубликована на официальном сайте клуба. Это сообщение также подтвердил сайт euro-football.ru.
Гальярдо уйдет в отставку после матча с командой «Банфилд», который состоится 26 февраля. Тренер объяснил свое решение неудовлетворительными результатами команды в последнее время.
В настоящее время «Ривер Плейт» занимает 10-е место в турнирной таблице чемпионата Аргентины, что не является высоким результатом для команды. Марсело Гальярдо работал в «Ривер Плейт» в два периода.
В период с 2014 по 2022 год он вместе с командой завоевал 14 трофеев. Он принес команде значительные успехи, выиграв чемпионат страны и дважды Кубок Либертадорес.