Prestiani "Real"ga qarshi o‘yinda maydonga tusha olmaydi
UEFA "Benfika" klubi himoyachisi Janluka Prestianining Chempionlar ligasi 1/16 final bosqichining javob uchrashuvida qatnashishiga taqiq qo‘yish bo‘yicha shikoyatini rad etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Avvalroq futbolchi "Real Madrid" hujumchisi Vinisius Junior tomonidan irqi kamsitish bo‘yicha ayblovlar sabab o‘yindan chetlatilgan edi.
UEFA matbuot xizmatining ma’lum qilishicha, tashkilotning apellyatsiya organi "Benfika" klubining ushbu masala bo‘yicha kiritgan shikoyatini ko‘rib chiqib, rad etish qarorini qabul qilgan. Shu sababli Prestiani "Real Madrid"ga qarshi Madridda o‘tadigan javob uchrashuvida maydonga tusha olmaydi.
Uchrashuv bugun, 25-fevral kuni Toshkent vaqti bilan soat 01:00 da boshlanishi rejalashtirilgan. Eslatib o‘tamiz, jamoalar o‘rtasidagi dastlabki uchrashuvda "Benfika" o‘z maydonida "Real Madrid"ga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘lgan edi.

Престиани не сможет выйти на поле в матче против "Реала"
UEFA отклонил жалобу защитника клуба «Бенфика» Джанлуки Престиани на запрет участия в ответном матче 1/16 финала Лиги чемпионов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Ранее футболист был отстранён от игры из-за обвинений в расовой дискриминации со стороны нападающего «Реала» Винисиуса Жуниора.
По информации пресс-службы UEFA, апелляционный орган организации рассмотрел жалобу клуба «Бенфика» по данному вопросу и принял решение отклонить её. Поэтому Престиани не сможет выйти на поле в ответном матче против «Реала», который пройдёт в Мадриде.
Матч запланирован на сегодня, 25 февраля, на 01:00 по ташкентскому времени. Напомним, что в первом матче между командами «Бенфика» на своём поле уступила «Реалу» со счётом 0:1.