Ushbu xabar klubning rasmiy saytida e’lon qilindi. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Galyardo iste’fosi haqida qarorini mamlakat chempionati doirasida "Banfild" jamoasiga qarshi o‘tkaziladigan o‘yindan keyin amalga oshirishi rejalashtirilgan. Mazkur o‘yin 26-fevral kuni bo‘lib o‘tadi.
Murabbiyning iste’fosi jamoaning so‘nggi natijalari qoniqarsiz bo‘lgani bilan izohlanmoqda. Ayni vaqtda "River Pleyt" Argentina chempionati turnir jadvalida 10-o‘rinda bormoqda.
Marselo Galyardo "River Pleyt" jamoasida ikki marta murabbiy sifatida faoliyat ko‘rsatgan. U 2014-yildan 2022-yilgacha bo‘lgan davrda jamoa bilan 14 ta sovrinni qo‘lga kiritgan.
Ushbu davr mobaynida Galyardo jamoani ikki marta Libertadores kubogi g‘olibi, shuningdek, bir necha bor mamlakat chempioni bo‘lishga olib kelgan. Shu sababli u klub tarixida eng muvaffaqiyatli murabbiylardan biri sifatida e’tirof etiladi.

Марсело Гальярдо покидает 'Ривер Плейт'
Главный тренер одного из известных футбольных клубов Аргентины "Ривер Плейт" Марсело Гальярдо решил покинуть команду. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эта новость была опубликована на официальном сайте клуба. Об этом сообщает euro-football.ru.
Планируется, что Гальярдо объявит о своей отставке после матча с командой "Банфилд" в рамках чемпионата страны. Эта игра состоится 26 февраля.
Отставка тренера объясняется неудовлетворительными последними результатами команды. В настоящее время "Ривер Плейт" занимает 10-е место в турнирной таблице чемпионата Аргентины.
Марсело Гальярдо работал главным тренером "Ривер Плейт" дважды. В период с 2014 по 2022 год он завоевал с командой 14 трофеев.
За это время Гальярдо дважды приводил команду к победе в Кубке Либертадорес, а также несколько раз становился чемпионом страны. Поэтому он считается одним из самых успешных тренеров в истории клуба.