«River Pleyt» futbol klubi bosh murabbiyi Marselo Galyardo o‘z lavozimini tark etishga qaror qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Avvalroq uning faoliyati bilan bog‘liq turli muammolar haqida xabarlar tarqalgan edi. Endi esa bu jarayon rasmiy ravishda yakunlanmoqda.
Bu haqda euro-football.ru sayti ma’lumot berdi. Shunga qaramay, Galyardo klub bilan yana bir o‘yinda ishtirok etadi.
Payshanba kuni «River Pleyt» «Banfild» jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu uchrashuv murabbiy bilan xayrlashish uchun so‘nggi imkoniyat bo‘ladi.
Ayrim muxlislar bu vaziyatdan norozi ekanliklarini bildirishlari mumkin, biroq ko‘pchilik uchun bu o‘yin murabbiyga hurmat ko‘rsatish uchun muhim on bo‘lib qoladi. Marselo Galyardo «River Pleyt» uchun begona emas.
U 1990-yillarda ushbu klub tarkibida futbolchi sifatida faoliyat olib borgan. Keyinchalik murabbiy sifatida bir necha bor jamoaga boshchilik qilgan.
Shu sababli u klubda katta hurmatga sazovor bo‘lgan shaxs sifatida e’tirof etiladi. Uning jamoa uchun qilgan ishlari muxlislar va futbol olamida uzoq vaqt esda qoladi.

Главный тренер футбольного клуба «Ривер Плейт» Марсело Гальярдо решил покинуть свою должность. Об этом сообщил Zamin.uz.
Ранее появлялись сообщения о различных проблемах, связанных с его деятельностью. Теперь этот процесс официально завершается.
Об этом сообщил сайт euro-football.ru. Тем не менее, Гальярдо примет участие в ещё одном матче с клубом.
В четверг «Ривер Плейт» выйдет на поле против команды «Банфилд». Эта встреча станет последней возможностью попрощаться с тренером.
Некоторые болельщики могут выразить недовольство этой ситуацией, однако для большинства эта игра станет важным моментом для выражения уважения тренеру. Марсело Гальярдо не чужд «Ривер Плейт».
В 1990-х годах он выступал за этот клуб в качестве футболиста. Позже он несколько раз возглавлял команду в качестве тренера.
Поэтому он признан человеком, заслужившим большое уважение в клубе. Его работа для команды надолго останется в памяти болельщиков и футбольного мира.