Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Avvalroq uning klubdagi kelajagi borasida muammolar mavjudligi haqida ma’lumotlar tarqalgan edi.
Endilikda ushbu masala rasman hal bo‘ldi: mutaxassis «River Pleyt» bosh murabbiyi sifatida faoliyatini yakunlaydi. Galyardo va klub o‘zaro kelishuv asosida yo‘llarini ajratmoqda.
Shunga qaramay, u jamoani so‘nggi bor boshqaradi. Payshanba kuni «River Pleyt» klubi «Banfild»ga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Ushbu uchrashuv nafaqat murabbiy bilan xayrlashuv, balki muxlislar uchun o‘z minnatdorchiliklarini bildirish imkoniyati ham bo‘ladi. Shu bilan birga, ayrim ishqibozlar bu vaziyatdan foydalanib, o‘z noroziliklarini ham ifoda etishlari mumkinligi ehtimoldan xoli emas.
Marselo Galyardo «River Pleyt» uchun nafaqat murabbiy, balki futbolchi sifatida ham katta hissasini qo‘shgan. U 1990-yillarda jamoa safida o‘ynagan va keyinchalik bir necha bor bosh murabbiy sifatida faoliyat olib borgan.

Марсело Гальярдо уходит с поста главного тренера клуба «Ривер Плейт». Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Ранее появлялась информация о наличии проблем с его будущим в клубе.
Теперь этот вопрос официально решён: специалист завершает свою работу в качестве главного тренера «Ривер Плейт». Гальярдо и клуб расстаются по взаимному согласию.
Тем не менее, он в последний раз возглавит команду. В четверг клуб «Ривер Плейт» проведёт матч против «Банфилда».
Эта встреча станет не только прощанием с тренером, но и возможностью для болельщиков выразить ему свою благодарность. При этом не исключено, что некоторые фанаты воспользуются ситуацией, чтобы выразить своё недовольство.
Марсело Гальярдо внёс большой вклад в «Ривер Плейт» не только как тренер, но и как футболист. Он играл за команду в 1990-х годах и позже несколько раз работал главным тренером.