Uning so‘zlariga ko‘ra, Safonov Parij jamoasida o‘z o‘rnini halol mehnati bilan mustahkamlagan. Yaqinda Safonov ko‘proq asosiy tarkibda maydonga tushmoqda, Lyuka Shevale esa zaxirada qolmoqda.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Semshovning fikricha, Safonov Donnarumma klubni tark etganidan so‘ng PSJning asosiy darvozaboniga aylangan.
U Safonovga nisbatan avvalroq ishonch bildirilmagani qiziq savol bo‘lib qolayotganini ta’kidladi. Bu fikrni Metaratings nashri ham keltirib o‘tgan.
Shu hafta PSJ Chempionlar ligasi doirasida «Monako»ga qarshi uy uchrashuvini o‘tkazadi. Mazkur o‘yinni LiveResult portalida matnli translatsiya orqali kuzatish mumkin.
Eslatib o‘tish joiz, o‘tgan haftada PSJ safarda «Monako»ni 3:2 hisobida mag‘lub etgan edi. Parijliklar ikki to‘p farqida ortda qolganiga qaramay, irodali g‘alabaga erishgan.

Бывший футболист сборной России Игорь Семшов оценил нынешнее положение Матвея Сафонова в клубе ПСЖ. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, Сафонов заслуженно укрепил своё место в парижской команде своим упорным трудом. В последнее время Сафонов чаще выходит в основном составе, а Лука Шеваль остаётся в запасе.
Об этом сообщает euro-football.ru. По мнению Семшова, Сафонов стал основным вратарём ПСЖ после ухода Доннаруммы из клуба.
Он отметил, что ранее к Сафонову не было такого доверия, что остаётся интересным вопросом. Это мнение также высказало издание Metaratings.
На этой неделе ПСЖ проведёт домашний матч Лиги чемпионов против «Монако». Следить за этой игрой можно через текстовую трансляцию на портале LiveResult.
Напомним, что на прошлой неделе ПСЖ на выезде обыграл «Монако» со счётом 3:2. Парижане, несмотря на отставание в два мяча, добились волевой победы.