Uning fikricha, Safonov Parij klubida raqobatda halol kurash olib borib, asosiy darvozabon maqomini qo‘lga kiritgan. So‘nggi o‘yinlarda aynan rossiyalik darvozabon maydonga tushmoqda, fransuz darvozaboni Lyuka Shevale esa zaxirada qolmoqda.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi. Semshovning ta’kidlashicha, PSJning sobiq darvozaboni Janluiji Donnarumma klubni tark etgach, Safonov asosiy darvozabon sifatida faoliyatini boshlagan.
Shuningdek, u Safonovga avvalroq yetarli ishonch bildirilmagani sababli bu masala ochiq savol bo‘lib qolayotganini ta’kidladi. E’tiborlisi, PSJ jamoasi chorshanba kuni Chempionlar ligasi doirasida o‘z maydonida “Monako”ni qabul qiladi.
Ushbu o‘yinning tafsilotlarini LiveResult portali orqali matnli translyatsiyada kuzatish mumkin. Ma’lumot uchun, o‘tgan hafta PSJ “Monako”ni safarda 3:2 hisobida mag‘lub etgan edi.
Ushbu o‘yinda parijliklar dastlab ikki to‘p farqi bilan ortda qolgan bo‘lsa-da, natijada kambekka erishib, g‘alaba qozonishgan.

Бывший футболист сборной России Игорь Семшов оценил нынешнее положение вратаря Матвея Сафонова в команде ПСЖ. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его мнению, Сафонов честно борется за место в основном составе парижского клуба и завоевал позицию основного вратаря. В последних матчах именно российский голкипер выходит на поле, а французский вратарь Лука Шеваль остаётся в запасе.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. По словам Семшова, после ухода из клуба бывшего вратаря ПСЖ Джанлуиджи Доннаруммы, Сафонов начал выступать в качестве основного голкипера.
Также он отметил, что ранее к Сафонову не было достаточно доверия, поэтому этот вопрос остаётся открытым. Примечательно, что в среду ПСЖ в рамках Лиги чемпионов примет на своём поле «Монако».
Подробности этого матча можно будет отслеживать в текстовой трансляции на портале LiveResult. Для справки, на прошлой неделе ПСЖ на выезде обыграл «Монако» со счётом 3:2.
В этом матче парижане сначала уступали с разницей в два мяча, но в итоге совершили камбэк и одержали победу.