«Real Madrid» darvozaboni Tibo Kurtua Chempionlar ligasining 1/8 final bosqichi oldidan ehtimoliy raqiblar haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, bu bosqichda jamoa oldida oson raqib bo‘lmaydi. «Real» klubi «Benfika»ni ikki o‘yin natijasiga ko‘ra 3:1 hisobida mag‘lub etib, keyingi bosqichga yo‘l oldi.
Endi madridliklarning ehtimoliy raqiblari sifatida «Sporting» va «Manchester Siti» ko‘rilmoqda. Kurtua «Sporting» jamoasi haqida iliq fikrlar bildirib, ularni kuchli va hurmatga loyiq raqib sifatida ta’rifladi.
U 2015-yilda «Chelsi» safida «Sporting»ga qarshi o‘ynaganini eslab, ularning o‘z stadionidagi muhitini va umumiy saviyasini yuqori baholadi. Darvozabonning fikricha, «Sporting»ni oson raqib deb hisoblash noto‘g‘ri.
Ularning hozirgi formada yaxshi natijalar ko‘rsatayotgani ham Kurtuani jiddiy o‘ylashga undagan. Shu bilan birga, Kurtua «Real Madrid» jamoasi ichida yana «Manchester Siti» bilan to‘qnash kelish ehtimoli haqida ham gapirdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa a’zolari orasida «Siti» bilan yana bir bor uchrashish ehtimoli yuqori deb hisoblashadi. Bu fikrda hazil ham, haqiqat ham bor.
Chunki so‘nggi yillarda bu ikki jamoa Yevropa Chempionlar ligasida bir necha bor qarama-qarshi kelib, muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otgan to‘qnashuvlarni namoyish etgan. Darhaqiqat, «Real» va «Manchester Siti» o‘rtasidagi bahslar so‘nggi mavsumlarning eng katta voqealaridan biriga aylangan.
Shu bois Kurtuaning bu fikri ko‘pchilik uchun tanish tuyuladi. Bir tomondan, muxlislar yangi raqib va yangi ssenariylarni ko‘rishni xohlashadi, ikkinchi tomondan, qur’a yana bu ikki klubni birlashtirsa, bu hech kimni ajablantirmaydi.
Xulosa qilib aytganda, Kurtua o‘z fikrlari orqali ikkita asosiy narsaga urg‘u berdi: «Sporting»ni jiddiy qabul qilish kerak, lekin «Real» jamoasining ichki tuyg‘usi yana «Manchester Siti» bilan uchrashuvni kutayotganga o‘xshaydi. Bu masalaga 27-fevral kuni bo‘lib o‘tadigan qur’a marosimida aniqlik kiritiladi.

Куртуа: «Спортинг» силен, вероятность встречи с «Сити» высока
Вратарь «Реал Мадрид» Тибо Куртуа поделился своими мыслями о возможных соперниках перед 1/8 финала Лиги чемпионов. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, на этом этапе у команды не будет легких соперников. Клуб «Реал» победил «Бенфику» по сумме двух матчей со счетом 3:1 и вышел в следующий раунд.
Теперь потенциальными соперниками мадридцев считаются «Спортинг» и «Манчестер Сити». Куртуа тепло отозвался о команде «Спортинг», охарактеризовав их как сильного и достойного уважения соперника.
Он вспомнил, что в 2015 году играл против «Спортинга» в составе «Челси», высоко оценив атмосферу на их стадионе и общий уровень команды. По мнению вратаря, считать «Спортинг» легким соперником неправильно.
Хорошие результаты команды в текущей форме также заставляют Куртуа серьезно задуматься. Вместе с тем, он также говорил о вероятности встречи с «Манчестер Сити» внутри состава «Реал Мадрид».
По его словам, среди игроков команды считают, что вероятность встречи с «Сити» снова высока. В этом есть и шутка, и правда.
Потому что в последние годы эти две команды не раз встречались в Лиге чемпионов, демонстрируя матчи, вызывающие большой интерес у болельщиков. Действительно, противостояния между «Реалом» и «Манчестер Сити» стали одними из главных событий последних сезонов.
Поэтому мнение Куртуа знакомо многим. С одной стороны, болельщики хотят увидеть новых соперников и новые сценарии, с другой — если жеребьевка снова сведет эти два клуба, это никого не удивит.
В заключение Куртуа подчеркнул две основные вещи: «Спортинг» нужно воспринимать серьезно, но внутреннее чувство команды «Реал» словно ожидает встречу с «Манчестер Сити». Этот вопрос прояснится на жеребьевке, которая состоится 27 февраля.