Futbolchi 27 yoshga to‘ldi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Fransiya Liga 1 matbuot xizmati ham futbolchini tug‘ilgan kuni bilan tabriklab, ijtimoiy tarmoqlarda «Tug‘ilgan kuning bilan, Matvey Safonov» degan tabrik matnini e’lon qildi. Ushbu xabar futbol ixlosmandlari orasida iliq qarshi olindi.
Shu bilan birga, Yevropa Chempionlar Ligasi pley-off bosqichining javob uchrashuvida «PSJ» «Monako» bilan 2:2 hisobida durang o‘ynadi. Avvalroq, dastlabki o‘yinda parijliklar raqiblarini 3:2 hisobida mag‘lub etgan edi.
Jamoa bosh murabbiyi Luis Enrike yetakchiligidagi «PSJ» ikki o‘yin natijasiga ko‘ra 1/8 final bosqichiga yo‘l oldi. Endi «PSJ»ning keyingi raqibi 27-fevral kuni o‘tkaziladigan qur’a tashlash marosimida aniqlanadi.

Матвей Сафонов отметил день рождения
В среду, 25 февраля, российский вратарь французского клуба «ПСЖ» Матвей Сафонов отметил свой день рождения. Об этом сообщает Zamin.uz.
Футболисту исполнилось 27 лет. Об этом сообщает euro-football.ru.
Пресс-служба Лиги 1 Франции также поздравила футболиста с днем рождения, опубликовав в социальных сетях поздравительный текст «С днем рождения, Матвей Сафонов». Это сообщение тепло приняли среди футбольных болельщиков.
Кроме того, в ответном матче плей-офф Лиги чемпионов УЕФА «ПСЖ» сыграл вничью с «Монако» со счетом 2:2. Ранее в первом матче парижане победили соперников со счетом 3:2.
Команда под руководством главного тренера Луиса Энрике по сумме двух игр вышла в 1/8 финала. Теперь следующий соперник «ПСЖ» будет определен на жеребьевке, которая пройдет 27 февраля.