Osiyo futbol konfederatsiyasi (OFK) Osiyo Chempionlar Ligasi doirasidagi bir qator uchrashuvlarni boshqa muddatga ko‘chirilganini ma'lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu uchrashuvlar Abu-Dabi, Dubay va Dohada o‘tkazilishi kerak edi. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Mazkur qarorga Eron, AQSh va Isroil o‘rtasidagi harbiy keskinlik sabab bo‘ldi. Xabarda aytilishicha, Eron tomonidan uchirilgan snaryadlar AQSh bazalari joylashgan qo‘shni mamlakatlar hududiga ham yetib bormoqda.
OFK bayonotida tashkilot vaziyatni diqqat bilan kuzatishda davom etishini va futbolchilar, jamoalar, rasmiylar hamda muxlislar xavfsizligini ta’minlash masalasida qat’iy pozitsiyada qolishini ta’kidladi. Uchrashuvlar 2 va 3 mart kunlari o‘tkazilishi belgilangan edi.
Hozircha yangi sana yoki o‘yinlar o‘tkaziladigan joy bo‘yicha aniq ma’lumot berilmadi. Ushbu vaziyat futbol olamida katta e'tibor qaratilayotgan masalalardan biri bo‘lib, ko‘pchilik bu holatning qanday yakun topishini kutmoqda.

Азиатская футбольная конфедерация (АФК) объявила о переносе ряда матчей в рамках Лиги чемпионов Азии на другие даты. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эти матчи должны были пройти в Абу-Даби, Дубае и Дохе. Об этом сообщает euro-football.ru.
Причиной данного решения стала военная напряжённость между Ираном, США и Израилем. В сообщении говорится, что снаряды, выпущенные Ираном, достигают территорий соседних стран, где расположены базы США.
В заявлении АФК подчеркивается, что организация продолжит внимательно следить за ситуацией и сохраняет твёрдую позицию в вопросах обеспечения безопасности футболистов, команд, официальных лиц и болельщиков. Матчи были запланированы на 2 и 3 марта.
Пока не сообщается точная новая дата или место проведения игр. Эта ситуация является одной из наиболее обсуждаемых в футбольном мире, и многие ожидают, чем она завершится.