O'zbekiston U18 xokkey jamoasi jahon chempioni bo'ldi
Gonkongda o'tkazilgan xokkey bo'yicha jahon chempionatining III divizion "A" guruhi musobaqalari O'zbekiston sporti uchun unutilmas natija bilan yakunlandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
O'zbekiston U18 terma jamoasi turnir davomida birorta ham mag'lubiyatga uchramay, raqiblarini ortda qoldirib, o'z ustunligini isbotladi. Jamoamiz har bir o'yinda yuqori tezlik va qat'iyat ko'rsatib, belgilangan maqsad sari dadil qadam tashladi.
Final o'yinida vakillarimiz Isroil terma jamoasiga qarshi muzga chiqdi. Juda keskin kechgan ushbu uchrashuvda xokkeychilarimiz 6:3 hisobida g'alaba qozonib, chempionlik shohsupasiga ko'tarilishdi.
O'yin davomida hujumdagi aniqlik va himoyadagi sovuqqonlik g'alabani ta'minlagan asosiy omillar bo'ldi. Ayniqsa, o'yinning so'nggi daqiqalarida ko'rsatilgan ishonchli harakatlar muxlislarni juda quvontirdi.
Bu muvaffaqiyat faqat oltin medallar bilan cheklanmaydi. G'alaba tufayli O'zbekiston U18 terma jamoasi kelasi mavsumda jahon chempionatining II divizion "B" guruhida ishtirok etish imkoniyatini qo'lga kiritdi.
Bu esa yosh xokkeychilarimiz uchun yanada kuchli raqiblarga qarshi kurashish imkoniyatini yaratadi. O'zbek xokkeyi uchun bu katta qadam bo'lib, kelajakda yuksak marralarni zabt etishga mustahkam poydevor yaratadi.

Сборная Узбекистана U18 по хоккею стала чемпионом мира
Соревнования группы "А" III дивизиона чемпионата мира по хоккею, прошедшие в Гонконге, завершились для узбекского спорта незабываемым результатом. Об этом сообщает Zamin.uz.
Юношеская сборная Узбекистана U18 в ходе турнира не потерпела ни одного поражения, оставив соперников позади и доказав свое превосходство. Наша команда в каждой игре демонстрировала высокую скорость и решимость, уверенно двигаясь к поставленной цели.
В финальном матче наши представители вышли на лед против сборной Израиля. В очень напряженной встрече наши хоккеисты одержали победу со счетом 6:3 и поднялись на пьедестал чемпионов.
В ходе игры точность в атаке и хладнокровие в обороне стали основными факторами, обеспечившими победу. Особенно болельщиков порадовали уверенные действия в последние минуты матча.
Этот успех не ограничивается только золотыми медалями. Благодаря победе сборная Узбекистана U18 получила возможность в следующем сезоне участвовать во II дивизионе группы "B" чемпионата мира.
Это создаст для наших молодых хоккеистов возможность бороться с более сильными соперниками. Для узбекского хоккея это большой шаг вперед и прочная основа для достижения высоких целей в будущем.