Holand soqol o'stirishini e'lon qildi, Soboslai hazil bilan izoh berdi
Norvegiyalik to'purar futbolchi o'zining tashqi ko'rinishini o'zgartirishga qaror qilgan bo'lib, endilikda soqol o'stirayotganini ko'rsatdi. U o'ziga tegishli sahifaga joylagan rasmda yuzidagi yangi o'zgarishlar aniq va yaqqol ko'zga tashlanadi.
Futbolchining bu qiyofasi muxlislarga yangi va boshqacha ko'rinishda taassurot qoldirgan bo'lsa-da, jamoadoshlari va tanishlari orasida ham g'alati munosabatlar kuzatildi. Liverpul jamoasi yarimhimoyachisi Dominik Soboslai ushbu yangilikka o'z munosabatini izohlar qismida bildirgan edi.
U Holandning soqolining juda sekin o'sishidan xabar berib, bu holatni hazil-mutoyiba bilan qabul qilishini yozgan. Futbolchi do'stlari orasida bunday hazillar tez-tez uchraydi va ular bir-birini kamsitmasdan, shunchaki yaqinlik belgisi sifatida qabul qilishadi.
Shunga qaramay, keng jamoatchilik va muxlislar Erling Holandning bu yangi qiyofasini ijobiy qarshilashdi va uni tabrikladilar. Mavsum oxiriga qadar faoliyatini davom ettirayotgan norvegiyalik yulduz Manchester Siti klubi bilan 2034 yilning yozigacha amal qiladigan uzoq muddatli shartnomaga ega.
Transfermarkt sayti ma'lumotlariga ko'ra, futbolchining bozor qiymati joriy kunda 200 million yevroni tashkil qilmoqda. Joriy mavsum davomida u Angliya premer ligasining 28 ta o'yinida maydonga tushib, 22 ta gol urishga va 7 marta jamoadoshlariga golli uzatma berishga muvaffaq bo'ldi.
Avvalroq norvegiyalik yulduz Yevropadagi eng kuchli besh ligada eng ko'p maosh oluvchi futbolchi ekanligi haqida ham keng xabar berilgan edi. Barcha bu ma'lumotlar One.uz saytidan olingan.

Голланд объявил о росте бороды, Собослаи пошутил в комментарии
Известный нападающий команды Манчестер Сити Эрлинг Холанд через свою страницу в социальной сети сообщил болельщикам неожиданную новость. Об этом сообщает Zamin.uz.
Норвежец решил изменить свой внешний вид и теперь показал, что отращивает бороду. На фотографии, размещённой на его странице, новые изменения на лице видны чётко и ясно.
Хотя этот образ футболиста произвёл на болельщиков новое и необычное впечатление, среди товарищей по команде и знакомых также наблюдались странные реакции. Полузащитник Ливерпуля Доминик Собослай выразил своё отношение к этой новости в комментариях.
Он отметил очень медленный рост бороды у Холанда и написал, что воспринимает это с юмором. Такие шутки часто встречаются среди друзей футболиста, и они воспринимаются не как насмешка, а как знак близости.
Тем не менее широкая общественность и фанаты положительно восприняли новый образ Эрлинга Холанда и поздравили его. Норвежец, продолжающий выступать до конца сезона, имеет долгосрочный контракт с клубом Манчестер Сити до лета 2034 года.
По данным сайта Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста на сегодняшний день составляет 200 миллионов евро. В текущем сезоне он сыграл 28 матчей в Английской Премьер-лиге, забил 22 гола и сделал 7 результативных передач.
Ранее сообщалось, что норвежская звезда является самым высокооплачиваемым футболистом в пяти сильнейших лигах Европы. Вся эта информация взята с сайта One.uz.