Amerikalik taniqli aralash jang san'ati (MMA) sportchisi Maks Xollouey "UFC 326" turnirida braziliyalik Charles Oliveyraga qarshi o'tgan jangdan so'ng o'z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu bahsda u raqibiga imkoniyatni boy berganini tan olib, mag'lubiyatni qabul qildi. Xollouey ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida muxlislariga murojaat qilib, g'alaba va mag'lubiyat sportning ajralmas qismi ekanligini ta'kidladi.
U shanba kungi jangda omad uning tomonida bo'lmaganini tan olib, oilasi, do'stlari va barcha muxlislaridan uzr so'radi. Shuningdek, sportchi hech qanday bahona qidirmasligini, avval ham qiyin vaziyatlarni boshidan kechirganini eslatdi.
U maqsadiga qaytish uchun nima qilish kerakligini yaxshi bilishini ham qo'shimcha qildi. Amerikalik jangchi raqibi Oliveyraga hurmat bildirib, hali hammasi tugamaganini, kelajakda yana cho'qqiga chiqish uchun kurashishini ma'lum qildi.
Ma'lumot uchun, Maks Xollouey professional faoliyati davomida 27 marotaba g'alaba qozongan va 9 marotaba mag'lub bo'lgan. Manba: One.uz

Известный американский боец смешанных единоборств (ММА) Макс Холлоуэй высказался после боя с бразильцем Чарльзом Оливейрой на турнире «UFC 326». Об этом сообщает Zamin.uz.
В этом поединке он признал, что упустил шанс против соперника, и принял поражение. Холлоуэй обратился к своим поклонникам в социальных сетях, подчеркнув, что победы и поражения — неотъемлемая часть спорта.
Он признал, что в субботу удача не была на его стороне, и извинился перед семьей, друзьями и всеми фанатами. Также боец отметил, что не будет искать оправданий, напомнив, что ранее уже переживал сложные ситуации.
Он также добавил, что хорошо знает, что нужно сделать, чтобы вернуться к своей цели. Американский боец выразил уважение своему сопернику Оливейре, заявив, что все еще не закончено и он будет бороться за то, чтобы снова подняться на вершину в будущем.
Напомним, что Макс Холлоуэй за свою профессиональную карьеру одержал 27 побед и потерпел 9 поражений. Источник: One.uz