Real Madrid futbol klubi bosh murabbiyi Alvaro Arbeloa jamoasi yetakchi hujumchisi Kilian Mbappening jismoniy va ruhiy holatini ertaga bo‘ladigan mudda derbi oldidan batafsil baholadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Musobaqa 22 martdan 23 martga o‘tar kechasi soat birda boshlanadi va bu uchrashuv uchun tayyorgarlik jarayoni aynan hozirgacha davom etmoqda. Murabbiy ta’kidlashicha, fransuz yulduzining so‘nggi o‘yinlardagi harakati va maydondagi faol ishtiroki uning to‘liq o‘yin shakliga kirganligini aniq ko‘rsatmoqda.
Manchester shahrida o‘tkazilgan uchrashuvda uning qilgan bir necha yugurishlari va har bir harakati a’lo darajadagi tayyorgarlikni namoyish etdi. Biroq, jamoa uchun eng muhim omil hujumchining o‘zini qanday his qilishi bo‘ladi.
Agar Kilian Mbappe o‘zini yaxshi tuyg‘an va maydonga chiqishga to‘liq tayyor bo‘lsa, u albatta asosiy tarkibda o‘ynaydi. Murabbiyning fikriga ko‘ra, hozirgi kunda eng to‘g‘ri qaror futbolchining sog‘lig‘i va o‘yin shaklini to‘liq tiklashini kutishdan iborat.
Bu strategik yondashuv klubga derbi bahslarida eng yaxshi natijaga erishish imkonini beradi va kelajak uchun mustahkam asos bo‘ladi. Hozirda Ispaniya chempionatining yigirma sakkizinchi turidan so‘ng Real Madrid oltmish olti ochko to‘plab turnir jadvalida ikkinchi o‘rinni egallagan.
Rival Atletiko Madridd esa yettixson sakkizta ochko bilan to‘rtinchi qatorada turibdi. Arbeloaning aytishicha, bu uchrashuv faqat ochkolar uchun emas, balki jamoa ichidagi ishonchni mustahkamlash va kelgusi turlarda yetakchilikni saqlab qolish uchun ham katta ahamiyatga ega.
Muxlislar esa o‘z navbatida yulduz futbolchining holatini diqqat bilan kuzatib, uning derbidagi ishtiroki uchun umid qilishda davom etmoqdalari. Manba: One.uz

Арбелоа рассказал о состоянии Мбаппе перед дерби
Главный тренер футбольного клуба Реал Мадрид Альваро Арбелоа подробно оценил физическое и психологическое состояние ведущего нападающего команды Килиана Мбаппе перед завтрашним важным дерби. Об этом сообщает Zamin.uz.
Матч начнется в ночь с 22 на 23 марта в час ночи, и подготовка к этой встрече продолжается до сих пор. По словам тренера, действия французской звезды в последних играх и его активное участие на поле ясно показывают, что он полностью вошел в игровую форму.
В матче, прошедшем в Манчестере, несколько его пробежек и каждое движение продемонстрировали отличную подготовку. Однако для команды самым важным фактором будет то, как сам нападающий себя чувствует.
Если Килиан Мбаппе будет чувствовать себя хорошо и полностью готов выйти на поле, он обязательно сыграет в основном составе. По мнению тренера, сейчас самым правильным решением будет дождаться полного восстановления здоровья и игровой формы футболиста.
Этот стратегический подход позволит клубу добиться наилучших результатов в дерби и станет прочной основой на будущее. В настоящее время после двадцать восьмого тура чемпионата Испании Реал Мадрид набрал шестьдесят шесть очков и занимает второе место в турнирной таблице.
Ривал Атлетико Мадрид с семьюдесятью восемью очками находится на четвертом месте. По словам Арбелоа, эта встреча важна не только из-за очков, но и для укрепления доверия внутри команды и сохранения лидерства в следующих турах.
Фанаты, в свою очередь, внимательно следят за состоянием звезды и продолжают надеяться на его участие в дерби. Источник: One.uz