Niderlandiya terma jamoasi va uning uzoq yillik texnik hamkori Nike kompaniyasi futbol muxlislari orasida katta qiziqish uyg‘otgan 2026 yilgi Jahon chempionati uchun yangi o‘yin liboslarini rasman taqdim etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu loyiha orqali biz uchun yaxshi tanish bo‘lgan uchar gollandlar jamoasining zamonaviy ko‘rinishi va o‘ziga xos dizayn tafsilotlari bilan yaqindan tanishish imkoniyati paydo bo‘ldi. Ronald Kuman boshchiligidagi terma jamoa Shimoliy Amerika qit’asining yashil maydonlarida bo‘lib o‘tadigan kelajakdagi katta musobaqa uchun mo‘ljalangan uy va safar liboslarini keng ommaga ko‘rsatdi.
1996 yildan beri terma jamoa bilan ishbilarmon hamkorlikni davom ettirib kelayotgan Nike kompaniyasi bu safar ham o‘ziga xos uslub va zamonaviy texnologiyalarni mahorat bilan birlashtirgan holda yangilik yaratdi. Uy libosi klassik to‘q sariq rangning yanada yorqin va shiddatli ko‘rinishini namoyon etmoqda.
Terma jamoaning asosiy ramzi bo‘lgan ushbu rang dizaynda minimalizm va nafislik ustuvorligini ta’minlash bilan birga, futbolchilarning harakatchanligini yelka va ko‘krak qismidagi maxsus chiziqlar orqali yanada ta’kidlab turadi. Ko‘krak markazida esa Niderlandiya qirollik futbol ittifoqining an’anaviy sher tasviri tushirilgan gerb o‘rin olgan bo‘lib, bu jamoaning tarixiy boyligiga e’tiborni qaratadi.
Safar o‘yinlari uchun mo‘ljallangan libos esa muxlislarda o‘zgacha taassurot qoldirmoqda. Oq rangli asosiy fon ko‘krak qismidagi keng to‘q sariq chiziq bilan boyitilgan bo‘lib, ushbu uyg‘unlik juda chiroyli ko‘rinishga ega.
Libosdagi raqamlar va logotiplar aniq va keskin uslubda ishlangan bo‘lib, bu uchar gollandlarning maydondagi qat’iyatini va kuchli ruhni ifodalaydi. Yangi to‘plamni taqdim etish marosimida jamoa yetakchilari Virjil van Deyk va Frenki de Yong ishtirok etishdi.
Nike va Niderlandiya o‘rtasidagi uzoq muddatli hamkorlik futbol tarixidagi eng barqaror ittifoqlardan biri hisoblanadi. Yangi liboslar nafaqat chiroyli ko‘rinishga ega, balki o‘yin paytida havo almashinuvini yaxshilovchi va namlikni tez shimuvchi eng so‘nggi Dri-FIT texnologiyalari asosida yaratilgan.
Aziz futbol muxlislari, sizga uchar gollandlar jamoasining yangi liboslari ma’qul keldimi? Qaysi biri ko‘proq taassurot qoldirdi, uy libosimi yoki safarniki?

Сборная Нидерландов представила форму на Чемпионат мира 2026 года
Сборная Нидерландов и её давний технический партнёр компания Nike официально представили новую игровую форму для Чемпионата мира 2026 года, вызвавшую огромный интерес среди футбольных болельщиков. Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот проект дал возможность ближе познакомиться с современным обликом хорошо известной нам сборной «Летучих голландцев» и уникальными деталями дизайна. Под руководством Роналда Кумана национальная команда продемонстрировала широкой публике домашнюю и гостевую форму, предназначенную для будущего крупного турнира, который состоится на зелёных полях континента Северной Америки.
Компания Nike, поддерживающая деловое сотрудничество со сборной с 1996 года, на этот раз также создала новинку, мастерски сочетая уникальный стиль и современные технологии. Домашняя форма демонстрирует ещё более яркий и интенсивный вид классического тёмно-жёлтого цвета.
Этот цвет, являющийся главным символом сборной, обеспечивает приоритет минимализма и элегантности в дизайне, одновременно подчёркивая подвижность футболистов благодаря специальным линиям на плечах и груди. В центре груди размещён герб с традиционным изображением льва Королевской футбольной ассоциации Нидерландов, что привлекает внимание к богатой истории команды.
Форма для выездных матчей производит особое впечатление на болельщиков. Белый основной фон дополнен широкой тёмно-жёлтой полосой на груди, создавая очень красивую гармонию.
Цифры и логотипы на форме выполнены в чётком и резком стиле, что выражает решимость и сильный дух «Летучих голландцев» на поле. В церемонии презентации нового комплекта приняли участие лидеры команды Вирджил ван Дейк и Френки де Йонг.
Долгосрочное партнёрство между Nike и Нидерландами считается одним из самых стабильных союзов в истории футбола. Новая форма не только обладает красивым внешним видом, но и создана на основе новейших технологий Dri-FIT, улучшающих воздухообмен и быстро отводящих влагу во время игры.
Дорогие футбольные болельщики, понравилась ли вам новая форма сборной «Летучих голландцев»? Что произвело большее впечатление: домашняя или гостевая форма?