Germaniyalik mutaxassis jurnalistlarga bergan intervyusida bunday xabarlarning ko‘pchiligi asossiz va ma’nosiz ekanligini ta’kidladi. Klopp hazil bilan, "Menga haqiqatan ham 'Real’dan qo‘ng‘iroq bo‘lishi kerak.
Unda: 'Florentino Peres! Yurgen, ahvoling yaxshimi?' deb so‘rashlari kerak.
Yoki sun’iy intellekt yordamida turli bema’ni gaplarni tarqatish yetarlimi? Bu holat meni asabiylashtiradi," deya fikr bildirdi.
U jurnalistlarga murojaat qilib, bunday mish-mishlarga biroz intizom bilan yondashish kerakligini aytdi. "Bularning barchasi bema’ni gaplar.
'Real’dan menga hech kim qo‘ng‘iroq qilgani yo‘q," dedi Klopp. Shu bilan birga, u "Atletiko"ni boshqarish haqida ham hazil qilib, ikki jamoani bir vaqtning o‘zida boshqarish imkoniyati haqida gapirdi.
Kloppning so‘zlariga ko‘ra, hozircha "Real"dan hech qanday rasmiy taklif olmagan va tarqalayotgan mish-mishlar ko‘pincha asossiz bo‘lishi mumkin. "Men 'Atletiko‘ni ham boshqaraman, yaxshisi ikkalasini bir vaqtda.
Uzr, 'Real', avval siz qo‘ng‘iroq qiling!" — deya hazil bilan qo‘shimcha qildi u. Eslatib o‘tamiz, Yurgen Klopp 2015 yildan 2024 yilgacha "Liverpul" klubini boshqargan.
Hozirda uning kelajakdagi faoliyati doirasida Germaniya milliy terma jamoasiga yoki Yevropadagi boshqa klublardan biriga murabbiy bo‘lishi ehtimollari muhokama qilinmoqda. Muxlislar orasida Kloppning ochiq va hazilkash munosabati katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Юрген Клопп опроверг слухи о Реале
Бывший главный тренер "Ливерпуля" Юрген Клопп недавно высказался о распространившихся слухах, связанных с "Реалом". Об этом сообщает Zamin.uz.
Немецкий специалист в интервью журналистам подчеркнул, что большинство таких сообщений необоснованны и бессмысленны. Клопп с юмором отметил: "Мне действительно должен позвонить 'Реал'.
Там должны спросить: 'Флорентино Перес! Юрген, как дела?'
Или достаточно распространять разные бессмысленные разговоры с помощью искусственного интеллекта? Это меня нервирует," - поделился он мнением.
Обратившись к журналистам, он сказал, что к таким слухам нужно относиться с некоторой дисциплиной. "Все это бессмысленные разговоры.
Никто из 'Реала' мне не звонил," - заявил Клопп. При этом он пошутил и о руководстве "Атлетико", говоря о возможности одновременно тренировать обе команды.
По словам Клоппа, пока он не получал официальных предложений от "Реала", и распространяющиеся слухи часто могут быть необоснованными. "Я буду тренировать 'Атлетико' тоже, лучше сразу обе команды.
Извините, 'Реал', сначала вы позвоните!" — добавил он с юмором. Напомним, что Юрген Клопп возглавлял клуб "Ливерпуль" с 2015 по 2024 год.
В настоящее время обсуждаются возможные варианты его будущей деятельности, включая тренерство в сборной Германии или в одном из европейских клубов. Среди болельщиков открытое и шутливое отношение Клоппа вызывает большой интерес.