Hozirda milliy jamoa muhim xalqaro o‘yinlarga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Futbolchi aytishicha, jamoa a’zolari bosqichma-bosqich yig‘inga kelib, hozirgi kunda tarkib to‘liq shakllangan.
U so‘zlarida, «Kuni kecha yig‘inga qo‘shildik, bugun esa barcha futbolchilar yetib keldi. Oldinda ikkita muhim o‘rtoqlik uchrashuvi bor.
Jamoa to‘liq tayyor holatda», dedi. Shomurodov, shuningdek, Abbosbek Fayzullayevning yig‘inda yo‘qligiga ham to‘xtaldi.
Uning fikricha, Fayzullayevning qatnashmasligi sezilarli zarar bo‘lsa-da, futbolchi kichik jarohatdan keyin tez orada safga qaytadi. Hujumchi klubidagi so‘nggi o‘yinlarda gol ura olmasligiga ham e’tibor qaratdi.
Bunday vaziyatlar har bir futbolchining faoliyatida uchrab turishini, eng muhimi jamoaviy natija ekanligini ta’kidladi. Gabon va Venesuelaga qarshi o‘rtoqlik o‘yinlari haqida gapirgan sardor, bu yig‘inning Jahon chempionati oldidan so‘nggi imkoniyat ekanini bildirdi.
Ushbu o‘yinlar jamoaga o‘z kuchini sinash va yangi futbolchilarni sinovdan o‘tkazish imkonini beradi. Bundan tashqari, Shomurodov FIFA Series xalqaro turniri oddiy o‘rtoqlik o‘yinlariga nisbatan ko‘proq qiziqarli ekanini ta’kidladi.
Uning aytishicha, hatto kichik musobaqalar ham o‘yinlarga boshqacha ruh bag‘ishlaydi va bu nafaqat futbolchilar, balki muxlislar uchun ham foydalidir. Mazkur yig‘in milliy jamoa uchun katta sinov bo‘lib, kelgusi yirik musobaqalar oldidan jamoaning hozirgi holatini aniqlashga yordam beradi.

Нападающий турецкого клуба «Истанбул Башакшехир» и капитан национальной сборной Узбекистана Эльдор Шомуродов вернулся в нашу страну и присоединился к сбору национальной команды. Об этом сообщает Zamin.uz.
В настоящее время национальная команда готовится к важным международным матчам. По словам футболиста, члены команды постепенно присоединялись к сбору, и на сегодняшний день состав полностью сформирован.
Он сказал: «Вчера мы присоединились к сбору, сегодня все футболисты прибыли. Впереди два важных товарищеских матча.
Команда полностью готова». Шомуродов также остановился на отсутствии Аббосбека Файзуллаева на сборе.
По его мнению, отсутствие Файзуллаева наносит заметный ущерб, но футболист вскоре вернется в строй после небольшой травмы. Нападающий также обратил внимание на то, что в последних матчах за клуб он не смог забить голы.
Он подчеркнул, что такие ситуации случаются в карьере каждого футболиста, и самое главное — командный результат. Капитан, говоря о товарищеских матчах против Габона и Венесуэлы, отметил, что этот сбор — последняя возможность перед чемпионатом мира.
Эти игры дадут команде возможность проверить свои силы и испытать новых игроков. Кроме того, Шомуродов подчеркнул, что международный турнир FIFA Series более интересен по сравнению с обычными товарищескими матчами.
По его словам, даже небольшие соревнования придают играм особый дух, что полезно не только для футболистов, но и для болельщиков. Этот сбор станет серьезным испытанием для национальной команды и поможет определить текущее состояние команды перед предстоящими крупными соревнованиями.