Liverpul jamoasining sobiq bosh murabbiyi Yurgen Kloppning Madriddagi Real klubini qo‘lga olishi ehtimoli haqida ommaviy axborot vositalarida tarqalgan xabarlarga u o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Germaniyalik taniqli mutaxassis 2023-2024 yilgi mavsum tugagach, Liverpulni tark etgan va hozirda Red Bull korporatsiyasi tizimida global futbol bo‘yicha rahbarlik vazifasini bajarib kelmoqda. Kloppning ta’kidlashicha, agar Real Madrid rahbariyati haqiqatan ham unga taklif qilmoqchi bo‘lganida, ular allaqachon qo‘ng‘iroq qilgan bo‘lar edilar.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu xabarlar to‘liq asossiz va safsata hisoblanadi. Klub vakillari hech qachon uning o‘ziga yoki agentiga aloqa o‘rnatmagan.
Murabbiy kelajakda yana jamoa boshqaruviga qaytishi mumkinligini umuman inkor etmadi. U hozircha bu haqda o‘ylamayotganini va aniq rejalari yo‘qligini aytdi.
Yoshiga qaramay, murabbiylik faoliyatini hali yakunlagan deb hisoblamaydi va kelajakda nima bo‘lishini aytish qiyinligini ta’kidladi. Shu bilan birga, avvalroq uning Liverpulga qaytishi haqida ham turli fikrlar yuribdi.
Bu gap-savolalar uning o‘rnini egallagan Arne Slotning faoliyatidagi qiyinchiliklar bilan bog‘liq edi. Klopp hali ham futbol olamiga qiziqishni to‘xtatmagan bo‘lsa-da, hozirgi kunda faqat joriy vazifalariga e’tibor qaratmoqda.
Uning so‘zlaridan ko‘rinib turibdiki, murabbiylik ishi uchun unchalik shoshilmayotgan va har bir qarorni o‘ylab qabul qilishga tayyor. Manba: One.uz

Клопп назвал необоснованными слухи о возможном переходе в Реал Мадрид
Бывший главный тренер «Ливерпуля» Юрген Клопп прокомментировал появившиеся в СМИ сообщения о возможном переходе в мадридский «Реал». Об этом сообщает Zamin.uz.
Известный немецкий специалист покинул «Ливерпуль» по окончании сезона 2023-2024 годов и в настоящее время занимает должность глобального руководителя по футболу в структуре корпорации Red Bull. По словам Клоппа, если бы руководство «Реала» действительно хотело сделать ему предложение, они уже давно позвонили бы.
По его словам, эти сообщения полностью необоснованны и являются выдумкой. Представители клуба никогда не связывались ни с ним лично, ни с его агентом.
Тренер не стал полностью исключать возможность возвращения к работе с командой в будущем. Он заявил, что пока не думает об этом и у него нет конкретных планов.
Несмотря на свой возраст, он не считает свою тренерскую карьеру завершенной и подчеркнул, что трудно сказать, что будет в будущем. При этом ранее ходили различные слухи о его возможном возвращении в «Ливерпуль».
Эти разговоры были связаны с трудностями в работе Арне Слота, занявшего его место. Несмотря на то, что Клопп все еще интересуется миром футбола, в настоящее время он сосредоточен только на текущих задачах.
Из его слов видно, что он не торопится с тренерской работой и готов обдуманно принимать каждое решение. Источник: One.uz