O‘zbekiston bokschilari Ulan-Batorda Osiyo chempionatida kurashadi
Mo‘g‘uliston poytaxti Ulan-Bator shahri 30 martdan 10 aprelga qadar kattalar o‘rtasidagi boks bo‘yicha Osiyo chempionatiga mezbonlik qiladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu nufuzli musobaqada O‘zbekiston terma jamoasi ham to‘liq va raqobatbardosh tarkib bilan ishtirok etib, yuksak natijalar uchun ringga chiqadi. Milliy jamoa vakillari turli vazn toifalarida sovrinli o‘rinlar uchun kurashib, shon-sharafimizni himoya qilishadi.
Erkaklar jamoasi safida Asilbek Jalilov, Shahzod Muzaffarov, Abdurahmon Mahmudjonov, Abdulloh Madaminov, Havasbek Asadullayev, Javohir Abdurahimov, Fazliddin Erkinboyev, Jasurbek Yo‘ldoshev, Halimjon Mamasoliyev va Arman Maxanov kabi iqtidorli bokschilar ishtirok etadi. Ularni Rahmatjon Ro‘ziohunov, Ruslan Telimbayev, Ramzjon Ahmedov, Sherzodbek Ahmadjonov va Nursultan Bo‘rixanov kabi tajribali murabbiylar tayyorlamoqda.
Ayollar terma jamoasi ham kuchli tarkib bilan musobaqaga yo‘l olgan. Ular safida Sabina Boboqulova, Gulsevar Ganiyeva, Xumorabonu Mamajonova, Nigina O‘ktamova, Mushtariybonu Mamajonova, Feruza Abdualimova, Oysha Toirova, Aziza Zokirova, Ruxshona Parpiyeva va Oltinoy Sotimboyeva bor.
Ayollar jamoasiga Barbaro Fernandez Ximenez, Islom Tadjiboyev, Azim Xudayqulov va Lazizbek Sharifjonov murabbiylik qilmoqda. Jamoa tarkibida shifokor sifatida Dilshod Kazakov faoliyat yuritadi.
Mutaxassislar fikricha, ushbu chempionat O‘zbekiston bokschilari uchun nafaqat medallar, balki xalqaro tajriba va reyting uchun ham muhim sinov bo‘ladi. Muxlislar esa jamoamizdan yana bir bor yorqin g‘alabalar va kuchli chiqishlar kutib qolmoqda.

Столица Монголии Улан-Батор с 30 марта по 10 апреля примет чемпионат Азии по боксу среди взрослых. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этом престижном турнире сборная Узбекистана также выступит в полном и конкурентоспособном составе, выйдя на ринг ради высоких результатов. Представители национальной команды будут бороться за призовые места в различных весовых категориях, защищая нашу честь.
В составе мужской сборной выступят талантливые боксеры Асилбек Джалилов, Шахзод Музаффаров, Абдурахмон Махмаджонов, Абдуллох Мадяминов, Хавасбек Асадуллаев, Джавохира Абдурахимов, Фазлиддин Эркинбоев, Джасурбек Йолдосhev, Халимджон Мамасолиев и Арман Маханов. Их готовят опытные тренеры Рахматджон Розиокунов, Руслан Телимбаев, Рамзжон Ахмедов, Шерзодабек Ахмаджонов и Нурсултан Бо'риханов.
Женская сборная также отправилась на турнир в сильном составе. В ее рядах Сабина Бобокулова, Гульсевар Ганиева, Хуморабону Мамаджонова, Нигина Октамова, Муштарийбону Мамаджонова, Феруза Абдуалимова, Ойша Тойрова, Азиза Закирова, Рухшона Парпиева и Олтиной Сотимбоева.
Женскую команду тренируют Барбара Фернандес Хименес, Ислам Таджибоев, Азим Худайкулов и Лазизбек Шарифджонов. В составе команды в качестве врача работает Дилшод Казаков.
По мнению специалистов, этот чемпионат станет для узбекских боксеров важным испытанием не только за медали, но и за международный опыт и рейтинг. Фанаты же ждут от нашей команды еще раз ярких побед и сильных выступлений.