O‘zbekiston milliy futbol terma jamoasi bosh murabbiyi Fabio Kannavaro jamoa faoliyatini yanada rivojlantirish va natijalarga erishish yo‘lida jiddiy choralar ko‘rishga qaror qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Italiyalik mutaxassis o‘z shtabiga bir guruh tajribali va ishonchli kadrlarni jalb etganini jamoatchilikka rasman e’lon qildi. Kannavaro ta’kidlashicha, hozirgi kunda jamoa katta maqsadlar sari qadam tashlayotgan muhim bosqichda to‘planibdi.
U ijtimoiy tarmoqlarda joylangan izohida mehnat, tabassum va kuchli ishtiyoq bilan olg‘a siljimoqda, degan fikrni bildirdi. Toshkent shahrida o‘tkaziladigan FIFA Series musobaqasi jamoa uchun birinchi jahon chempionatiga yo‘l ochadigan orzuning yaqinlashganidan dalolat beradi.
Murabbiy shtabi tarkibi jiddiy yangilandi va unga uch nafar yangi mutaxassis qo‘shildi. Jumladan, Fabio Kannavaroning ukasi Paolo Kannavaro yordamchi murabbiy lavozimiga tayinlandi.
U Dubaydagi yig‘inlar davridan buyon jamoa bilan birga faoliyat yuritib kelmoqda. Shuningdek, fizioterapevt Simone Sijillo hamdan tibbiyot sohasida boy tajribaga ega, 2006 yilgi jahon chempionatida ishtirok etgan professor Enriko Kastellachchi ham jamoa shtabiga jalb qilindi.
Bu o‘zgarishlar Oq bo‘rilar terma jamoasining tayyorgarlik jarayoniga yangi kuch va nafas olib kirishi kutilmoqda. Ayniqsa, futbolchilarning jismoniy holatiga va jarohatlardan tezroq tiklanishiga qaratilgan ishlar jamoaning umumiy o‘yin sifati hamda natijalarini yanada yaxshilaydi.
Eslatib o‘tamiz, O‘zbekiston milliy terma jamoasi 27 mart kuni Gabon terma jamoasiga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvida maydonga tushadi. Bu o‘yin faqat g‘alaba yoki mag‘lubiyat bilan emas, balki yangi shakllanayotgan o‘yin uslubi va jamoa potensiali bilan ham qiziqish uyg‘otadi.
Uchrashuv natijasi va jamoa ko‘rsatgan o‘yin darajasi kelgusi jiddiy musobaqalar uchun muhim ko‘rsatkich bo‘ladi. Matn manbai: One.uz

Каннаваро привлек новых специалистов для усиления штаба сборной
Главный тренер национальной сборной Узбекистана по футболу Фабио Каннаваро принял решение предпринять серьезные шаги для дальнейшего развития деятельности команды и достижения результатов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Итальянский специалист официально объявил общественности о привлечении в свой штаб группы опытных и надежных кадров. По словам Каннаваро, на данный момент команда находится на важном этапе движения к большим целям.
В своем комментарии в социальных сетях он выразил мысль о том, что команда движется вперед благодаря труду, улыбкам и сильной страсти. Турнир FIFA Series, который пройдет в городе Ташкенте, свидетельствует о приближении мечты команды, открывающей путь к первому чемпионату мира.
Состав тренерского штаба серьезно обновился, к нему присоединились три новых специалиста. В частности, брат Фабио Каннаваро Паоло Каннаваро был назначен на должность помощника тренера.
Он работает вместе с командой со времен сборов в Дубае. Также к штабу команды были привлечены физиотерапевт Симоне Сиджилло и профессор Энрико Кастеллаччи, обладающий богатым опытом в области медицины и принимавший участие в чемпионате мира 2006 года.
Ожидается, что эти изменения注入ят новую силу и дыхание в процесс подготовки сборной «Белых волков». Особенно работы, направленные на физическое состояние футболистов и их более быстрое восстановление после травм, еще больше улучшат общее качество игры команды и ее результаты.
Напомним, что национальная сборная Узбекистана выйдет на поле 27 марта в товарищеском матче против сборной Габона. Этот матч вызовет интерес не только победой или поражением, но и новым формирующимся стилем игры и потенциалом команды.
Результат матча и уровень игры, продемонстрированный командой, станут важным показателем для будущих серьезных соревнований. Источник текста: One.uz