Real Madrid Ronalduning o‘g‘ilini akademiyasiga qabul qilishni inkor etdi
Yevropa futbol muhitida so‘nggi kunlarda eng ko‘p muhokama qilingan mavzulardan biri dunyoga mashhur futbolchi Krishtianu Ronalduning to‘ng‘ich o‘g‘ilining Ispaniyaning mashhur Real Madrid klubi akademiyasiga qabul qilinishi haqidagi xabarlar bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu mish-mishlar futbol muxlislarining e’tiborini jalb qilib, turli nashrlarda keng yoritildi. Biroq Qirollik klubi rahbariyati ommaviy axborot vositalarida tarqalgan shubhali ma’lumotlarni rad etib, o‘z holatini aniq bayon qildi.
Klubning rasmiy manbalari va ishonchli tahlilchilar so‘zlariga ko‘ra, Real Madrid hozircha Krishtianu Ronaldu Juniorni o‘z tarkibiga qo‘shish yoki akademiyasiga rasmiy ravishda olish rejasini ko‘rmayotgan ekan. Haddan tashqari tarqalgan bu xabarlarning paydo bo‘lishiga sabab esa o‘n besh yoshli kichik Ronalduning Madridda Real Madridning o‘ndan olti yoshgacha bo‘lgan yoshlar jamoasi bilan birgalikda mashg‘ulot o‘tkazganligidir.
Aslida u hozirda Saudiya Arabistonining An-Nasr klubi yoshlar jamoasi a’zosi hisoblanadi. Manbalar shuni ochib beradiki, Real Madrid tomonidan kichik Ronalduga faqatgina vaqtinchalik tarzda tengdoshlari bilan mashg‘ulotlarda ishtirok etish imkoniyati berilgan.
Bu qaror futbolchining jismoniy tayyorgarligini saqlab qolish maqsadida qabul qilingan. Chunki Yaqin Sharqdagi mavjud vaziyat sabab u An-Nasr akademiyasida doimiy va muntazam shug‘ullanish imkoniyatiga ega emas.
Ayni paytda Ronaldu oilasi o‘zlarining vaqtlarini Madridda o‘tkazmoqdalar. Shu bilan birga, Krishtianu Ronaldu ning o‘zi 2009 va 2018 yillar oralig‘ida Real Madrid sharafini himoya qilgan va klub tarixiga o‘chmas iz qoldirgan.
Uning 438 ta o‘yinda maydonga tushib, 450 ta gol urishi va 131 ta golli uzatma qilishi bugungi kunga qadar ajoyib yutuq hisoblanadi. Qisqa qilib aytganda, hozirda kichik Ronalduning Real Madrid safida rasmiy faoliyat boshlashi haqida hech qanday tasdiqlangan ma’lumot yo‘q.
Futbol dunyosida holatlar tez o‘zgarishi mumkin bo‘lsa-da, kelajakda bu hikoya qanday davom etishi hali noma’lum. Manba: Cope

Real Madrid опроверг слухи о принятии сына Роналду в академию
Одним из самых обсуждаемых вопросов в европейском футбольном мире в последние дни стали сообщения о поступлении старшего сына всемирно известного футболиста Криштиану Роналду в академию знаменитого испанского клуба «Реал Мадрид». Об этом сообщает Zamin.uz.
Эти слухи привлекли внимание футбольных болельщиков и получили широкое освещение в различных изданиях. Однако руководство «королевского» клуба опровергло сомнительные сведения, распространившиеся в СМИ, и четко изложило свою позицию.
По словам официальных источников клуба и надежных аналитиков, «Реал Мадрид» пока не планирует включать Криштиану Роналду-младшего в свой состав или официально принимать его в академию. Причиной появления столь широко распространившихся новостей стало то, что пятнадцатилетний младший Роналду провел тренировку в Мадриде вместе с молодежной командой «Реала» до 16 лет.
На самом деле он в настоящее время является членом молодежной команды саудовского клуба «Ан-Наср». Источники сообщают, что со стороны «Реала» младшему Роналду была предоставлена лишь временная возможность участвовать в тренировках со сверстниками.
Это решение было принято с целью поддержания физической формы футболиста. Поскольку из-за сложившейся ситуации на Ближнем Востоке у него нет возможности регулярно и постоянно заниматься в академии «Ан-Наср».
В настоящее время семья Роналду проводит свое время в Мадриде. При этом сам Криштиану Роналду защищал честь «Реала» в период с 2009 по 2018 год и оставил неизгладимый след в истории клуба.
Его выход на поле в 438 матчах, забитые 450 голов и сделанные 131 результативная передача до сих пор считаются выдающимся достижением. Кратко говоря, на данный момент нет никаких подтвержденных сведений о начале официальной карьеры младшего Роналду в составе «Реала».
Хотя ситуация в мире футбола может быстро меняться, то, как будет развиваться эта история в будущем, пока неизвестно. Источник: Cope