Desham o‘rinbosar haqidagi mish-mishlardan norozi ekanligini aytdi
Fransiya milliy terma jamoasi bosh murabbiyi Didiye Desham yaqinda matbuotda tarqalgan uning ehtimoliy o‘rinbosari haqida savollarga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U bunday savollardan norozi ekanligini ochiqchasiga aytdi. Desham matbuot bilan suhbatda, odatda bunday gaplarga izoh bermasligini va bu ma’lumotlarni tarqatishni istamasligini ta’kidladi.
Hozirda u o‘zining asosiy vazifasiga, ya’ni terma jamoaning faoliyatiga to‘liq e’tibor qaratayotganini bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, jurnalistlar va muxlislar bu mavzuni turlicha talqin qilishi va material tayyorlashi mumkin, ammo u bunday gaplarga energiya sarflashni maqsad qilmaydi.
Hozir uning yagona maqsadi terma jamoaga to‘liq e’tibor berishdir. Keyinchalik nima bo‘lishi uning diqqat markazida emas.
Oldinroq Zinedin Zidan Fransiya milliy terma jamoasi boshqaruvi bo‘yicha federatsiya bilan og‘zaki kelishuvga erishgani haqida xabarlar tarqalgandi. Bu ma’lumotlar Deshamning hozirgi fikri va terma jamoa faoliyatiga bo‘lgan e’tiborini yanada yaqqol ko‘rsatmoqda.
Ekspertlar fikriga ko‘ra, Deshamning bunday munosabati terma jamoa uchun aniq yo‘nalish va barqarorlik belgisi hisoblanadi. Matbuot va muxlislar uchun esa bu holat Fransiya termasi rahbarligidagi jarayonlarga qiziqishni oshirmoqda.

Дешам заявил, что недоволен слухами о своем возможном преемнике
Главный тренер сборной Франции Дидье Дешам недавно высказал свое мнение по поводу вопросов, появившихся в прессе о его возможном преемнике. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он открыто заявил о своем недовольстве такими вопросами. Дешам в разговоре с прессой подчеркнул, что обычно не комментирует подобные разговоры и не хочет распространять эту информацию.
Сейчас он сосредоточен на своей основной задаче, то есть на деятельности сборной. По его словам, журналисты и болельщики могут интерпретировать эту тему по-разному и готовить материалы, но он не намерен тратить энергию на подобные разговоры.
Сейчас его единственная цель — полностью сосредоточиться на сборной. Что будет дальше, не является предметом его внимания.
Ранее появлялись сообщения о том, что Зинедин Зидан достиг устного соглашения с федерацией по поводу управления сборной Франции. Эта информация еще более ярко демонстрирует текущую позицию Дешама и его внимание к деятельности сборной.
По мнению экспертов, такая позиция Дешама является признаком четкого направления и стабильности для сборной. Для прессы и болельщиков же эта ситуация повышает интерес к процессам в руководстве французской сборной.