Tajribali mutaxassis Ulug‘bek Baqoyev So‘g‘diyona bosh murabbiyi etib tayinlandi
O‘zbekiston futbol tarixida o‘z izini qoldirgan tajribali mutaxassis Ulug‘bek Baqoyev So‘g‘diyona futbol klubi bosh murabbiyi lavozimiga rasman tayinlandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Klub matbuot xizmati o‘tkazilgan muzokaralar natijasida tomonlar o‘rtasida kelishuvga erishilganini e’lon qildi. Baqoyev jamoa safida avval ham faoliyat yuritgan bo‘lib, o‘sha davrda erishilgan aniq natijalar va professional yondashuvi bilan muxlislar hamda rahbariyat e’tiborini tortgan edi.
Uning yuqori malakasi va o‘z kasbiga bo‘lgan befarqsizligi uning jamoadagi mavqeyini yanada mustahkamladi. Mutaxassisning o‘tmishdagi faoliyatini esga olsak, u 2019 va 2022 yillar oralig‘ida Jizzax jamoasini boshqargan va ko‘plab muhim o‘yinlarda jamoani samarali boshqargan.
Shu sababli uning So‘g‘diyonaga qaytishi klub tarafdorlari uchun ham katta quvonch bo‘ldi. Bu qarorning ortida klub rahbariyatining kelajakdagi strategik rejalarini yanada rivojlantirish va turnirda yaxshi natijalarga erishish maqsadi yotadi.
Eslatib o‘tamiz, klub oldingi bosh murabbiy Ivan Boshkovich bilan ham o‘zaro kelishuv asosida xayrlashganini rasman ma’lum qilgandi. Endi Ulug‘bek Baqoyev boshqaruvida So‘g‘diyona jamoasi yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Jamoa uchun aniq maqsadlar va vazifalar belgilab olindi. Muxlislar esa o‘z sevimli jamoasining maydondagi yangi ko‘rinishini va o‘yin uslubini intizorlik bilan kutmoqdalar.
Bu yangilik futbol jamoatchiligi uchun ham katta ahamiyatga ega bo‘lib, klubning kelajagi tomon qadamlarini yanada ishonchli qiladi. Barcha ma’lumotlar One.uz saytiga asoslangan holda taqdim etildi.

Опытный специалист Улугбек Бакоев назначен главным тренером Согдианы
Опытный специалист Улугбек Бакоев, оставивший след в истории футбола Узбекистана, официально назначен главным тренером футбольного клуба Согдиана. Об этом сообщил Zamin.uz.
Пресс-служба клуба объявила, что по итогам проведённых переговоров стороны достигли соглашения. Бакоев ранее уже работал в команде, и в тот период достигнутые конкретные результаты и профессиональный подход привлекли внимание болельщиков и руководства.
Его высокая квалификация и неравнодушие к своему делу ещё больше укрепили его позицию в команде. Вспоминая прошлую деятельность специалиста, он руководил командой Джиззаха в период с 2019 по 2022 годы и эффективно управлял командой во многих важных матчах.
Поэтому его возвращение в Согдиану стало большой радостью для болельщиков клуба. За этим решением стоит стремление руководства клуба развивать стратегические планы на будущее и добиваться хороших результатов в турнире.
Напомним, что клуб официально объявил о расставании с предыдущим главным тренером Иваном Бошковичем по взаимному согласию. Теперь команда Согдиана под руководством Улугбека Бакоева готовится к новому сезону.
Для команды поставлены чёткие цели и задачи. Болельщики с нетерпением ждут нового облика и стиля игры своей любимой команды на поле.
Эта новость имеет большое значение для футбольного сообщества и делает шаги клуба к будущему ещё более уверенными. Вся информация предоставлена на основе сайта One.uz.