Kannavaro Gabon o‘yini oldidan jamoa tayyorgarligi haqida gapirdi
O‘zbekiston milliy terma jamoasi bosh murabbiyi Fabio Kannavaro Gabonga qarshi o‘yin oldidan matbuot anjumanida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U o‘rtoqlik uchrashuvi bo‘lishiga qaramay, jamoa yaxshi tayyorgarlik ko‘rgani va har bir o‘yinda g‘alaba qozonishga intilishini ta’kidladi. Kannavaro kech qolganlari uchun uzr so‘radi va buning sababi ko‘chadagi tirbandlik ekanligini ma’lum qildi.
Murabbiy yarim himoyachilar soni ko‘pligi haqida savolga javob berar ekan, o‘yinda sxemani o‘zgartirish imkoniyatini hisobga olganini aytdi. Shu bilan birga, bu safar hujumchi soni bir nafarga ko‘paytirilganini ta’kidladi.
Gabon terma jamoasining yetakchi futbolchisi Per-Emerik Obameyangning yo‘qligi haqida gapirar ekan, raqibni o‘rganib chiqqanini va barcha e’tiborni o‘z o‘yinlariga qaratganini bildirdi. Kannavaro futbolda nomlar maydonda o‘ynamasligini, shuning uchun raqibning kuchli yoki kuchsiz bo‘lishidan qat’iy nazar jamoa bor kuchini berib o‘ynashi lozimligini ta’kidladi.
Jarohat olgan futbolchilar haqida murabbiy ularning holatini doimiy kuzatib borayotganini, hatto operatsiyalariga tashrif buyurganini aytdi. U futbolchilarga umid berish muhimligini ta’kidladi va terma jamoaga kirish imkoniyati barcha uchun ochiq ekanligini qayd etdi.
Kannavaro ayniqsa Abbosbek Fayzullayevning ko‘p jarohat olganini eslatib, so‘nggi daqiqagacha barcha futbolchilarning holatini diqqat bilan kuzatishini bildirdi. Ertangi o‘yinda jangovar tarkib maydonga tushiriladimi yoki yangi futbolchilar boshlang‘ich tarkibda bo‘ladimi degan savolga javob berarkan, murabbiy barcha o‘yinchilarga imkon berishni maqsad qilganini aytdi.
U bu o‘yinlar orqali barcha futbolchilarni sinab ko‘rish niyatida ekanligini alohida ta’kidladi. Manba: One.uz

Каннаваро перед игрой с Габоном рассказал о подготовке команды
Главный тренер сборной Узбекистана Фабио Каннаваро высказался на пресс-конференции перед матчем с Габоном. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он подчеркнул, что несмотря на товарищеский характер встречи, команда хорошо подготовилась и стремится к победе в каждом матче. Каннаваро извинился за опоздание, объяснив это пробками на дорогах.
Отвечая на вопрос о большом количестве полузащитников, тренер отметил, что учитывал возможность изменения схемы в ходе игры. При этом он подчеркнул, что на этот раз количество нападающих было увеличено на одного.
Говоря об отсутствии лидера сборной Габона Пьер-Эмерика Обамеянга, он сообщил, что изучил соперника и сосредоточился на своей игре. Каннаваро подчеркнул, что в футболе имена не играют, поэтому независимо от силы или слабости соперника команда должна играть на все сто.
Отвечая на вопросы о травмированных футболистах, тренер сказал, что постоянно следит за их состоянием и даже посещал их операции. Он подчеркнул важность поддержания надежды у игроков и отметил, что возможность попасть в сборную открыта для всех.
Каннаваро особо напомнил о многочисленных травмах Аббосбека Файзуллаева и сообщил, что будет внимательно следить за состоянием всех футболистов до последней минуты. Отвечая на вопрос, выйдет ли в завтрашнем матче боевой состав или в стартовом составе будут новые игроки, тренер сказал, что намерен дать шанс всем игрокам.