Gattuso Jahon chempionatiga yo‘l olish uchun hal qiluvchi o‘yin ekanini ta’kidladi
Bu haqda La Gazzetta dello Sport nashri xabar tarqatdi. Murabbiy ushbu bahsni o‘zining murabbiylik faoliyatidagi eng hal qiluvchi va mas’uliyatli o‘yin deb baholab, jamoa a’zolarining ruhiy va jismoniy jihatdan to‘liq tayyor bo‘lishiga alohida e’tibor qaratdi.
Gattuso so‘zlariga ko‘ra, u murabbiylik yo‘lida har bir kunni jahon chempionatiga qaratib o‘tkazgani va endi kelganida ushbu musobaqa uning karerasidagi eng katta imkoniyat hisoblanadi. Mutaxassis o‘yinda tajribaning muhimligini ta’kidlagan bo‘lsa-da, eng asosiysi sabr-toqat va to‘g‘ri taktik qarorlar ekanligini aytdi.
U jamoa futbolchilariga o‘tmishdagi muvaffaqiyatsizliklarni eslab, ularning ta’sirida qolmaslikni maslahat berdi. Buning o‘rniga, e’tiborni faqatgina oldindagi jangga qaratish va o‘z taqdirini o‘z qo‘llari bilan belgilash zarurligini urg‘uladi.
Gattuso so‘nggi ikki marta Jahon chempionatiga yo‘l ololmaganligini unutilishi kerakligini va hozirgi lahzada barcha kuchlarni g‘alaba uchun safarbar etish lozimligini ta’kidladi. Italiya va Shimoliy Irlandiya o‘rtasidagi bu pley-off bahsi 26 mart kuni bo‘lib o‘tadi.
Murabbiy fikricha, jamoa g‘alaba qozonish uchun mavjud barcha imkoniyatlardan to‘liq foydalanishni rejalashtirgan va o‘yinchilar ushbu vazifani a’lo darajada bajara oladi. Manba: La Gazzetta dello Sport

Гаттузо подчеркнул, что матч является решающим для выхода на чемпионат мира
Главный тренер сборной Италии по футболу Дженнаро Гаттузо высказался на пресс-конференции перед важным матчем плей-офф отборочного турнира чемпионата мира 2026 года против сборной Северной Ирландии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщило издание La Gazzetta dello Sport. Тренер охарактеризовал этот матч как самый решающий и ответственный в своей тренерской карьере, уделив особое внимание полной психологической и физической готовности игроков команды.
По словам Гаттузо, он каждый день своей тренерской деятельности посвящал подготовке к чемпионату мира, и теперь это соревнование является для него самой большой возможностью в карьере. Специалист отметил важность опыта в игре, но подчеркнул, что главное — терпение и правильные тактические решения.
Он посоветовал игрокам команды не зацикливаться на прошлых неудачах и не позволять им влиять на себя. Вместо этого необходимо сосредоточиться только на предстоящей борьбе и самостоятельно определить свою судьбу.
Гаттузо подчеркнул, что нужно забыть о том, что команда не смогла выйти на последние два чемпионата мира, и сейчас все силы должны быть мобилизованы для победы. Матч плей-офф между Италией и Северной Ирландией состоится 26 марта.
По мнению тренера, команда планирует полностью использовать все имеющиеся возможности для победы, и игроки смогут блестяще выполнить эту задачу. Источник: La Gazzetta dello Sport