Chexiya Irlandiyani durangga yuborib finalga yo‘l oldi
Yevropa qit’asida 2026 yilgi Jahon chempionati yo‘llanmasi uchun kurash tobora qizg‘inlashmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Saralash pley-off bosqichining yarimfinal bahslari yakunlandi va bir qator terma jamoalar finalga chiqish imkoniyatini qo‘lga kiritdi. Ushbu bosqichda Chexiya milliy jamoasi o‘z maydonida Irlandiya terma jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazdi.
Asosiy vaqt davomida mezbonlar ajoyib o‘yinni namoyish etdi va o‘yin 2:2 hisobida durang bilan yakunlandi. O‘yinning dastlabki daqiqalarida Irlandiya futbolchisi Perrott 19-daqiqada penaltidan gol urdi.
23-daqiqada esa Chexiya darvozasida avtogol sodir bo‘ldi va hisob 0:2 ga chiqdi. Chexiya jamoasi esa 27-daqiqada Shikning penaltidan kiritgan goli orqali hisobni kamaytirdi.
So‘ngra, 86-daqiqada Kreychiyning golidan so‘ng mezbonlar o‘yinda tenglikni ta’minlab, muhim kambekni amalga oshirdi. O‘yin penalti seriyasiga cho‘zildi.
Unda Chexiya jamoasi 4:3 hisobida g‘alaba qozondi. Bu natija ularga finalga chiqish imkonini berdi va muxlislar orasida katta shodlik va hayajon paydo qildi.
Endi Chexiya terma jamoasi 31 mart kuni o‘z maydonida pley-off finalida Daniya jamoasiga qarshi bahs olib boradi. Ushbu o‘yinda har ikki jamoa Jahon chempionatiga yo‘llanmani qo‘lga kiritish uchun bor kuchini sarflaydi.

Чехия отправила Ирландию в пенальти и вышла в финал
На европейском континенте борьба за путевки на чемпионат мира 2026 года становится все более напряженной. Об этом сообщает Zamin.uz.
Завершились полуфинальные матчи плей-офф отборочного турнира, и ряд национальных команд получил возможность выйти в финал. В этом этапе сборная Чехии провела домашний матч против сборной Ирландии.
В основное время хозяева продемонстрировали великолепную игру, и матч завершился со счетом 2:2. В начале игры ирландский футболист Перротт на 19-й минуте забил гол с пенальти.
На 23-й минуте в ворота Чехии был забит автогол, и счет стал 0:2. Сборная Чехии на 27-й минуте сократила отставание благодаря голу Шика с пенальти.
Затем, после гола Крейчи на 86-й минуте, хозяева сравняли счет и совершили важный камбэк. Матч перешел в серию пенальти.
В ней сборная Чехии одержала победу со счетом 4:3. Этот результат позволил им выйти в финал и вызвал огромную радость и волнение среди болельщиков.
Теперь сборная Чехии 31 марта на своем поле проведет финальный матч плей-офф против сборной Дании. В этой игре обе команды приложат все усилия, чтобы завоевать путевку на чемпионат мира.
Болельщики ожидают от финального матча большого интереса и приподнятого настроения. Источник: One.uz