Fransiya va Braziliya terma jamoalari o‘rtasida qiziqarli bahs bo‘lib o‘tdi
Jahon chempionatiga yo‘llanma olgan kuchli terma jamoalar hozirda FIFA kunlari doirasida o‘zlarining tayyorgarlik jarayonini davom ettirmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu o‘rin olgan o‘rtoqlik uchrashuvlari futbolchilar uchun nafaqat maydonda yangi taktikalar va harakatlarni sinovdan o‘tkazish, balki jamoa tarkibini jadal harakatga keltirish va o‘yinchilar orasidagi hamjihatlikni mustahkamlash imkonini yaratmoqda. Shu bilan birga, bunday bahslar hazray va shodlikka to‘la kechib, futbol muxlislari uchun ham katta zavq bag‘ishlaydi.
O‘tgan 26 mart kuni Amerika Qo‘shma Shtatlaridagi Foksboro shahrida joylashgan Jilett stadionida jahon futbolining eng nufuzli ikki jamoasi – Fransiya va Braziliya terma jamoalari o‘rtasida qiziqarli bahs bo‘lib o‘tdi. Maydonda Yevropa vakillari o‘zlarining yuqori darajadagi mahoratini namoyon etib, 2:1 hisobida g‘alaba qozondilar.
Fransiya terma jamoasi uchun gollar 32-daqiqada Kylian Mbappe va 65-daqiqada Olyvier Jirudning jamoadoshi Ekitike tomonidan kiritildi. Braziliya terma jamoasi esa 78-daqiqada Bremer urgan yagona gol bilan hisobni o‘zgartira oldi, garchi bu natija yutqazishdan saqlay olmagan bo‘lsa ham, jamoa kurashini davom ettirdi.
Uchrashuv davomida Braziliya terma jamoasi tarkibidan Ederson, Uesli, Bremer va boshqa bir qator yulduzlar maydonga tushdi. Fransiya tomonida esa Menyan, Konate va Mbappe kabi yetakchi futbolchilar o‘zlarini ajoyib ko‘rsatdilar.
O‘yin jarayonida bir nechta ogohlantirishlar berildi va Fransiya himoyachisi Upamekano maydondan chetlatilgan holat ham ro‘y berdi. Bu o‘zgaruvchan vaziyatlar har ikkala jamoa murabbiylari uchun qaror qabul qilish qobiliyatini sinovdan o‘tkazdi.
Muxlislar esa Mbappe va Ekitikening yorqin o‘yin mahoratini yaqindan kuzatish imkoniga ega bo‘ldilar. Manba: One.uz

Интересный матч прошел между сборными Франции и Бразилии
Мощные национальные сборные, получившие путевки на чемпионат мира, в настоящее время продолжают свою подготовку в рамках дней ФИФА. Об этом сообщает Zamin.uz.
Прошедшие товарищеские матчи предоставили футболистам возможность не только протестировать на поле новые тактические схемы и движения, но и активизировать состав команды, а также укрепить взаимопонимание между игроками. При этом такие матчи проходят в атмосфере веселья и радости, доставляя большое удовольствие болельщикам футбола.
26 марта в городе Фоксборо, штат США, на стадионе «Джилетт» состоялся интересный матч между двумя самыми престижными сборными мирового футбола – Францией и Бразилией. Представители Европы продемонстрировали свой высокий класс и одержали победу со счетом 2:1.
За сборную Франции голы были забиты Килианом Мбаппе на 32-й минуте и его партнером по команде Экитике на 65-й минуте. Сборная Бразилии смогла изменить счет лишь одним голом, забитым Бремером на 78-й минуте; хотя это не спасло команду от поражения, она продолжала бороться.
В ходе матча в составе сборной Бразилии на поле вышли Эдерсон, Уэсли, Бремер и ряд других звезд. Со стороны Франции такие лидеры, как Меньян, Конате и Мбаппе, показали себя в лучшем свете.
В ходе игры было вынесено несколько предупреждений, а защитник сборной Франции Упамекано был удален с поля. Эти меняющиеся ситуации проверили способность тренеров обеих команд принимать решения.
Болельщики имели возможность вблизи наблюдать за ярким мастерством игры Мбаппе и Экитике. Источник: One.uz