Taniqli futbol muharriri Nikolo Skira taqdim etgan so‘nggi ma’lumotlarga ko‘ra, Pari Sen-Jermen klubining rahbariyati hozirgi bosh murabbiy Luis Enrike bilan uzoq muddatli hamkorlikni mustahkamlash maqsadida jiddiy muzokaralarni boshlagan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Aynan shu kunda klub tomonidan murabbiyga taklif qilinayotgan yangi shartnoma moliyaviy jihatdan avvalgi so‘zlashuvlarga nisbatan ancha afzal va jadal ko‘rinishda bo‘lib, unda murabbiyning kelgusi yillarda klub rivojiga qo‘shishi mumkin bo‘lgan hissasi to‘liq inobatga olingan. Parijliklar rahbariyati Enrike nafaqat g‘alabali o‘yinlarni tashkil etuvchi, balki klubni strategik jihatdan eng yuqori cho‘qqilarda ushlab turishga qodir mutaxassis sifatida yuqori baholamoqda.
Hozirda amaldagi shartnoma 2027 yilgacha mo‘ljallangan bo‘lsa-da, Luis Enrike o‘zining kelajakdagi rejalari va shaxsiy qarorlari bo‘yicha hali yakuniy fikrini bildirgan emas. Aynan shu noma’lumlik klub va murabbiy o‘rtasidagi suhbatlarning ahamiyatini yanada orttirib yubormoqda.
2023 yilning iyul oyidan beri Parij jamoasini boshqarib kelgan ispan mutaxassisi jami 161 ta o‘yinda maydonga tushgan. Ushbu davr mobaynida jamoa 113 marta g‘olib chiqib, 25 marta durang o‘yin o‘tkazgan va faqatgina 23 marta mag‘lub bo‘lgan.
Shu natijalar tufayli u klub tarixidagi eng samarali murabbiylardan biri sifatida e’tirof etilgan. Xususan, 2024-yilgi mavsumda Enrike Parij jamoasini orzu qilingan Liga Chempionlari kubogiga ega qilgan va shu tariqa club tarixida abadiy nom yozib qoldirgan.
Ushbu ulkan muvaffaqiyat klub rahbarlarini murabbiy bilan hamkorlikni uzoq muddatga davom ettirishga undagan asosiy omil bo‘ldi. Shu sababli, yaqin kunlarda yangi shartnoma bo‘yicha muzokaralar ijobiy yakunlanishi kutilmoqda.
Agar barcha tomonlar kelishuvga erisha olsalar, PSJ muxlislari Luis Enrike boshchiligidagi jamoadan yana ko‘plab yuqori natijalar va qiziqarli o‘yinlarni ko‘rish imkoniyatiga ega bo‘ladi. Manba: One.uz

По последним данным, представленным известным футбольным журналистом Николо Скира, руководство клуба Пари Сен-Жермен начало серьезные переговоры с нынешним главным тренером Луисом Энрике с целью укрепления долгосрочного сотрудничества. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этот же день клуб предложил тренеру новый контракт, который финансово значительно выгоднее и быстрее по сравнению с предыдущими переговорами, в котором полностью учитывается вклад тренера в развитие клуба в ближайшие годы. Руководство парижан высоко оценивает Энрике не только как специалиста, способного организовывать победные игры, но и как эксперта, способного удерживать клуб на стратегически высочайшем уровне.
Хотя действующий контракт рассчитан до 2027 года, Луис Энрике пока не выразил окончательного мнения относительно своих будущих планов и личных решений. Именно эта неопределенность придает особое значение переговорам между клубом и тренером.
С июля 2023 года испанский специалист руководит парижской командой в общей сложности в 161 матче. За это время команда одержала 113 побед, сыграла вничью 25 раз и потерпела лишь 23 поражения.
Благодаря этим результатам он признан одним из самых успешных тренеров в истории клуба. В частности, в сезоне 2024 года Энрике привел парижскую команду к долгожданному Кубку Лиги чемпионов, навсегда вписав свое имя в историю клуба.
Этот огромный успех стал главным фактором, побудившим руководство клуба продолжить сотрудничество с тренером на долгосрочной основе. Поэтому в ближайшие дни ожидается положительное завершение переговоров по новому контракту.
Если все стороны смогут достичь соглашения, болельщики ПСЖ получат возможность увидеть еще множество высоких результатов и интересных игр под руководством Луиса Энрике. Источник: One.uz