Shomurodov Gabon ustidan qozonilgan g‘alaba va jamoa holati haqida gapirdi
O‘zbekiston milliy futbol jamoasi FIFA Series turnirining birinchi bosqichida Gabon terma jamoasini uchga bitta hisobida mag‘lub etib, turnirda jiddiy va muvaffaqiyatli startni ta’minladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu g‘alabadan so‘ng Tribuna.uz nashri muxbiri milliy jamoa sardori Eldor Shomurodov bilan uchrashib, o‘yin voqealari va jamoa holati haqida to‘liq fikrini o‘rtoqlashdi. Sardorning ta’kidlashicha, dastlabki qismni ideal boshlaganlik haqida gapirish hali erta, chunki raqib birinchi bo‘limda bizdan ko‘proq vaziyat yaratgan va maydonda biroz ustunlikka erishgan edi.
Biroq, ikkinchi bo‘limda vaziyat tubdan o‘zgardi va barcha ustunlik bizning tomonimizga o‘tdi. Omad ham qo‘shilgani sababli, eng muhimi g‘alaba bizning nazoratimizga o‘tdi.
Futbolchi zaxiradan maydonga tushgan jamoadoshlarining o‘yin kechishiga qanday ta’sir qilgani haqida so‘ralganda, bu masalani murabbiy Fabio Kannavaro yaxshiroq tushuntirishini aytdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, zaxiradagi futbolchilar kiyim almashtirish xonasida murabbiydan bir qator takliflar va talablarni eshitishdi, ba’zan gaplar biroz qattiq bo‘ldi.
Aynan shu xabarga binoan o‘yinimizda sezilarli va ijobiy o‘zgarishlar yuz berdi. Shomurodov jamoadagi individual harakatlar masalasiga ham alohida e’tibor qaratdi.
U Oston O‘runovning kuchli individual harakatlaridan mamnunligini va boshqa futbolchilarning ham shunga o‘xshash harakatlaridan norozi emasligini ma’lum qildi. Bu holat normal deb hisoblangan va jamoa ruhiyatini yuksaltirgan.
Natijada, murabbiy rahbarligidagi jamoa strategik o‘zgarishlar va birlashgan harakatlar orqali Gabonni mag‘lub etib, kelajakdagi o‘yinlar uchun ishonchli asos yaratdi. Manba: Tribuna.uz

Сборная Узбекистана по футболу обеспечила серьезный и успешный старт на турнире FIFA Series, одолев в первом этапе сборную Габона со счетом три ноль. Об этом сообщает Zamin.uz.
После этой победы корреспондент издания Tribuna.uz встретился с капитаном национальной команды Эльдором Шомуродовым, чтобы обсудить ход матча и текущее состояние команды. По словам капитана, говорить о том, что первая часть была идеальной, пока рано, так как соперник в первом тайме создал больше моментов и имел небольшое преимущество на поле.
Однако во втором тайме ситуация кардинально изменилась, и все преимущества перешли на нашу сторону. Благодаря удаче самое главное — победа оказалась под нашим контролем.
Когда футболиста спросили о том, как выход игроков со скамейки запасных повлиял на ход игры, он ответил, что этот вопрос лучше всего разъяснит тренер Фабио Каннаваро. По его словам, игроки из запасных в раздевалке услышали от тренера ряд предложений и требований, иногда слова были довольно жесткими.
Именно благодаря этому в нашей игре произошли заметные и положительные изменения. Шомуродов также уделил особое внимание вопросу индивидуальных действий в команде.
Он выразил удовлетворение сильными индивидуальными действиями Остона Урунова и отметил, что недоволен не менее похожими действиями других футболистов. Это считается нормой и подняло боевой дух команды.
В результате команда под руководством тренера, благодаря стратегическим изменениям и согласованным действиям, одолела Габон и создала надежную основу для будущих матчей. Источник: Tribuna.uz