Ispaniya sport mablag‘i AS nashri ma’lumotlariga ko‘ra, madridliklar futbolchini yuqori baholashmoqda va uning o‘yin uslubini juda ham qadrlaydilar. Biroq, klub rahbariyati hozircha raqib klubga rasmiy taklif yuborishni maqsadga muvofiq deb topmayapti.
Bu qarorning asosiy sababi futbolchining hozirgi holati bilan bevosita bog‘liq. Rodri o‘tgan yil boshida jiddiy jarohat olgandi va u shu kungacha to‘liq qaytgan bo‘lsa-da, yana o‘yin shakliga kirish jarayonini davom ettirmoqda.
Ispaniya terma jamoasining asosiy o‘yinchisi bo‘lgan Rodri klub uchun juda muhim figura hisoblanadi. Shu sababli Real Madrid uni majburan sotib olish o‘rniga, vaziyatni biroz kuzatib turishga qaror qildi.
Ushbu mavsumda yarim himoyachi Manchester City safida barcha musobaqalarda jami yigirma sakkizta o‘yinda maydonga tushdi va ikkita gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Futbolchining hozirgi klub bilan shartnomasi kelgusi 2027 yil yozigacha amal qiladi.
Transfermarkt portali uning qadimini olti yuz ellik million yevro deb baholamoqda. Bundan tashqari, Manchester City rahbariyati ham Rodri bilan shartnomani uzaytirish bo‘yicha muzokaralar olib bormoqda.
Agar klub futbolchi bilan yangi kelishuvga erisha olsa, uning transfer qilinishi ehtimoli yanada kamayadi. Bunday vaziyatda Real Madridning kutilib turish strategiyasi o‘zini oqlashi mumkin.
Klub rahbariyati shoshqaloqlik qilmasdan, eng qulay vaqt kutib chiqishni rejalashtirmoqda. Bu yondashuv ularning kelajakdagi transfer siyosatida jiddiy rol o‘ynashi kutilmoqda.

Реал Мадрид не спешит с серьезным предложением за Родри
Футбольный клуб «Реал Мадрид», являющийся одним из сильнейших в мире, решил не предпринимать серьезных шагов по приобретению защитника «Манчестер Сити» Родри в летнее трансферное окно. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным испанского спортивного издания AS, мадридцы высоко оценивают футболиста и очень ценят его стиль игры. Однако руководство клуба пока не считает целесообразным отправлять официальное предложение сопернику.
Основная причина такого решения напрямую связана с текущим состоянием игрока. Родри получил серьезную травму в начале прошлого года и, хотя к настоящему моменту он полностью восстановился, продолжает процесс возвращения в игровую форму.
Будучи ключевым игроком сборной Испании, Родри является очень важной фигурой для клуба. Поэтому «Реал Мадрид» решил не форсировать покупку, а немного подождать и понаблюдать за ситуацией.
В текущем сезоне полузащитник сыграл за «Манчестер Сити» в общей сложности 28 матчей во всех турнирах и забил два гола. Действующий контракт футболиста с клубом рассчитан до лета 2027 года.
Портал Transfermarkt оценивает его стоимость в 650 миллионов евро. Кроме того, руководство «Манчестер Сити» также ведет переговоры о продлении контракта с Родри.
Если клубу удастся достичь нового соглашения с игроком, вероятность его трансфера еще больше снизится. В таком случае стратегия ожидания со стороны «Реал Мадрид» может оправдать себя.
Руководство клуба не намерено торопиться и планирует дождаться наиболее подходящего момента. Ожидается, что такой подход сыграет важную роль в их будущей трансферной политике.