Shotlandiyaning Hearts klubi o‘zining yosh va iste’dodli futbolchisi Alfie Osbornga munosabatini yanada jiddiy ko‘rib chiqmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Hozirda uning o‘yin qobiliyatiga ingliz futbolining eng taniqli jamoalari katta e’tibor qaratmoqda. Xususan, Manchester Siti va Arsenal klublari yosh yarim himoyachini doimiy ravishda kuzatib borayotgani ma’lum bo‘ldi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, ushbu ikki gigantning mutaxassislari Alfie Osbornni Shotlandiya milliy terma jamoasi yoshlar tarkibida Italiya bilan bo‘lib o‘tgan Yevropa chempionati saralash uchrashuvida shaxsan tomosha qilishgan. Garchi o‘sha kechada Shotlandiya terma jamoasi raqibiga uchta gol bilan mag‘lub bo‘lgan bo‘lsa-da, yosh futbolchi o‘zining nimalarga qodirligini isbotlab olgan.
Uning maydondagi harakatlari va o‘yin tushunchasi ingliz klublari vakillarida ijobiy taassurot qoldirgan. Tahlilchilar fikriga ko‘ra, Osbornni klubdan ajratish uchun talab qilinadigan summa atigi yuz ellik ming funt sterlingdan oshmaydi.
Bu esa zamonaviy futbol bozori sharoitida juda ham arzon narx hisoblanadi va yosh iste’dodlarga sarmoya kiritishni rejalashtirayotgan yirik jamoalar uchun juda qulay imkoniyatni yaratadi. Hearts klubi rahbariyati o‘zlarining eng istiqbolli tarbiyalanuvchilaridan birini saqlab qolishga intilmoqda.
Biroq, yosh futbolchi o‘zining kelajagi uchun yanada keng imkoniyatlar va professional rivojlanish yo‘llarini qidirayotgani aytilmoqda. Ushbu yozgi transfer oynasida agar Angliyadan rasmiy taklif kelishsa, Alfie Osborn o‘z faoliyatida jiddiy qadam tashlashi mumkin.
Bu holat klub muxlislari uchun ham hayajon, ham bir oz g‘amxo‘rlikni keltirib chiqarmoqda. Bir tomondan, yosh iste’dodni yo‘qotish qiyin bo‘ladi, boshqa tomondan, uning dunyoga mashhur klublar e’tiborini tortishi o‘zining yuqori darajadagi qobiliyatidan dalolat beradi.

Шотландский клуб «Хартс» более серьезно рассматривает вопрос в отношении своего молодого и талантливого футболиста Альфи Осборна. Об этом сообщает Zamin.uz.
В настоящее время на его игровые способности большое внимание обращают самые известные команды английского футбола. В частности, стало известно, что клубы «Манчестер Сити» и «Арсенал» постоянно следят за молодым полузащитником.
По имеющимся данным, специалисты этих двух гигантов лично наблюдали за Альфи Осборном в составе молодежной сборной Шотландии на матче отборочного турнира чемпионата Европы против Италии. Несмотря на то, что в тот вечер сборная Шотландии проиграла сопернику со счетом три гола, молодой футболист доказал, на что он способен.
Его действия на поле и понимание игры произвели положительное впечатление на представителей английских клубов. По мнению аналитиков, сумма, требуемая для отъема Осборна из клуба, не превысит ста пятидесяти тысяч фунтов стерлингов.
Это считается очень низкой ценой в условиях современного футбольного рынка и создает отличную возможность для крупных команд, планирующих инвестировать в молодых талантов. Руководство клуба «Хартс» стремится сохранить одного из своих самых перспективных воспитанников.
Однако, как сообщается, молодой футболист ищет более широкие возможности для своего будущего и пути профессионального развития. В этом летнее трансферное окно, если поступит официальное предложение из Англии, Альфи Осборн может сделать серьезный шаг в своей карьере.
Эта ситуация вызывает у болельщиков клуба как волнение, так и некоторую обеспокоенность. С одной стороны, будет трудно потерять молодой талант, с другой — то, что он привлек внимание всемирно известных клубов, свидетельствует о его высоком уровне способностей.