Jurnalist Ekrem Konur taqdim etgan yangiliklarga ko‘ra, Italiyaning Roma shahridagi mashhur futbol klubi hujumchisi Paulo Dybala mavsum yakunlangandan so‘ng jamoani tark etishi ehtimoli kuchaymoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
O‘ttiz ikki yoshli Argentina terma jamoasi a’zosi kelgusi mavsumda Yevropaning boshqa mamlakatlariga ko‘chib o‘tish variantini jiddiy ko‘rib chiqmoqda. Futbolchi faoliyatining yangi sahifasini qayerda ochishni hal qilish uchun hozircha aniq qarorga kelgan emas, lekin uning klubdagi kelajagi havoriylashib bormoqda.
Dybala borasidagi qiziqish oxirgi vaqtlarda keskin ortib ketgan. Turkiyaning Fenerbahche klubi, Ispaniyadagi La Liga jamoalari va Amerika Qo‘shma Shtatlaridagi MLS klublari uning vaziyatini e’tibor bilan kuzatmoqda.
Har bir tomon futbolchini o‘z tarkibiga qo‘shish uchun imkoniyatlarni baholamoqda. Hozirgi kunda Dybala Roma klubi safida joriy mavsumda barcha musobaqalar doirasida yigirma ikkita o‘yinda maydonga tushgan.
Ushbu davr mobaynida u uchta gol urdi va to‘rtta golli uzatma amalga oshirdi. Futbolchi klub tarixiga 2022 yilda qo‘shilgan bo‘lib, Rimga kelganidan beri tarkibdagi eng taniqli va muhim o‘yinchilardan biriga aylangan.
Uning harakatlari va natijalari muxlislar hamda mutaxassislar tomonidan yuqori baholanmoqda. Agar kelajakda klubni tark etsa, bu qat’iy qaror bo‘ladi va futbolchining faoliyatida katta o‘zgarishlarni keltirib chiqaradi.

По словам журналиста Экрема Конура, вероятность того, что нападающий известного футбольного клуба из итальянского города Рима Пауло Дибала покинет команду по окончании сезона, возрастает. Об этом сообщает Zamin.uz.
32-летний игрок сборной Аргентины всерьез рассматривает вариант перехода в другую европейскую страну в следующем сезоне. Пока он не принял окончательного решения о том, где открыть новую главу своей карьеры, но его будущее в клубе становится все более неопределенным.
Интерес к Дибале в последнее время резко возрос. Турецкий клуб «Фенербахче», команды испанской Ла Лиги и клубы MLS из США внимательно следят за его ситуацией.
Каждая сторона оценивает возможности включения футболиста в свой состав. На данный момент Дибала в составе «Ромы» в текущем сезоне принял участие в 22 матчах во всех турнирах.
За этот период он забил три гола и сделал четыре результативные передачи. Футболист присоединился к клубу в 2022 году и с момента приезда в Рим стал одним из самых известных и важных игроков состава.
Его действия и результаты высоко оцениваются как болельщиками, так и специалистами. Если в будущем он покинет клуб, это будет решительным шагом, который приведет к значительным изменениям в карьере футболиста.