O‘zbekiston trekchilari Osiyo chempionatida to‘rtta medalni qo‘lga kiritdi
O‘zbekiston trek velosporti bo‘yicha terma jamoasi Filippin poytaxti Manilada o‘tayotgan Osiyo chempionatida o‘zining kuchli darajasini yana bir bor isbotlab, hisobiga to‘rtta yangi medal qo‘shdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Jamoa bu safar bir dona oltin, bitta kumush va ikkita bronza medalini qo‘lga kiritgan holda, o‘zining qit’a miqyosidagi barqarorligini namoyish etdi. Oltin medalni katta yoshli ayollar o‘rtasidagi ochkolar poygasida Nafosat Koziyeva qo‘lga kiritdi.
U raqiblarini ortda qoldirib, birinchi bo‘lib marraga yetib keldi. Nafosatning bu g‘alabasi faqat shaxsiy yutuq emas, balki butun terma jamoa uchun katta ahamiyatga ega bo‘lib, ularning mintaqadagi eng kuchli sportchilar bilan kurashishga tayyor ekanligini ko‘rsatdi.
Yoshlar o‘rtasidagi medison bahsida esa Ekaterina Makarochkina va Nadejda Bartenyova juftligi ishonchli chiqishlari natijasida kumush medalni qo‘lga kiritdilar. Shu bilan birga, yoshlar o‘rtasidagi ochkolar poygasida ham yaxshi natijalar qayd etildi.
Shoislom Shoakmalov va Gulhayo Sattorova raqobatbardosh poygalar natijasida har biri bittadan bronza medalga sazovor bo‘ldilar. Ushbu yutuqlar O‘zbekiston velosipedchilari chempionat davomida barqaror sport formasini saqlab borayotganini tasdiqladi.
Ularning Filippindagi chiqishlari jamoaning yuqori darajadagi tayyorgarligi va xalqaro maydondagi raqobatbardoshligini yanada oshirayotganini ko‘rsatmoqda. Sportchilarimizning bu yutuqlari kelajakdagi katta musobaqalarga ham ijobiy ta’sir ko‘rsatadi.

Сборная Узбекистана по трековым велогонкам, выступая на чемпионате Азии в столице Филиппин Маниле, вновь доказала свой высокий уровень и добавила к своему счету четыре новые медали. Об этом сообщает Zamin.uz.
На этот раз команда завоевала одну золотую, одну серебряную и две бронзовые медали, продемонстрировав свою стабильность на континентальном уровне. Золотую медаль в очной гонке среди женщин старшей возрастной группы завоевала Нафосат Козиева.
Она оставила соперниц позади и первой пересекла финишную черту. Эта победа Нафосат является не только личным достижением, но и имеет большое значение для всей сборной, показывая их готовность бороться с сильнейшими спортсменками региона.
В молодежном зачете мэдисона пара Екатерина Макарошкина и Надежда Бартеньова благодаря уверенным выступлениям завоевала серебряную медаль. При этом хорошие результаты были показаны и в молодежной очной гонке.
Шоислом Шоакмалов и Гулхайо Сатторова по итогам конкурентных гонок были удостоены по одной бронзовой медали. Эти достижения подтверждают, что узбекские велогонщики сохраняют стабильную спортивную форму на протяжении всего чемпионата.
Их выступления на Филиппинах демонстрируют высокий уровень подготовки команды и растущую конкурентоспособность на международной арене. Эти успехи наших спортсменов положительно повлияют и на будущие крупные соревнования.