Bu qaror klub rahbariyati va murabbiy o‘rtasidagi o‘zaro kelishuv asosida qabul qilindi va tez orada jamoa shtabida jiddiy o‘zgarishlar amalga oshirildi. Xuddi shu jarayonda darvozabonlar murabbiyi Tomislav Rogich hamda jismoniy tayyorgarlik bo‘yicha mas’ul Riccardo Ragnacci ham jamoani tark etishdi.
Klub o‘z bayonotida ularning so‘nggi olti haftalik mehnatini yuqori baholab, minnatdorchilik bildirdi. Shuningdek, murabbiy Igor Tudorga yaqin qarindoshining vafoti sababli unga va oilasiga chuqur hamdardlik izhor etildi.
Tudor o‘z ishini 14-fevral kuni boshlagan bo‘lsa-da, qisqa muddat ichida kutilgan natijalarga erisha olmadi. Uning boshqaruvi ostida jamoa yettita rasmiy uchrashuv o‘tkazib, ulardan beshtasida yutqazdi.
Bu natijalar klubning o‘zgarishlarni tezlashtirishga majbur bo‘lishiga sababchi bo‘ldi. Tottenham rahbariyati yangi bosh murabbiy haqida tez orada aniq ma’lumot berilishini aytdi va kelajakdagi rejalarni ochib beradi.
Hozirgi kunda klub yangi bosqichga tayyorgarlik ko‘rib, o‘yinchilar bilan ishni davom ettirmoqda. Fanatlar esa jamoa tez orada o‘z kuchini tiklashiga umid qilmoqdalar.

Тоттенхэм освободил Игора Тудора от должности главного тренера
Лондонский футбольный клуб «Тоттенхэм» на своем официальном сайте объявил об освобождении главного тренера Игора Тудора от занимаемой должности. Об этом сообщает Zamin.uz.
Это решение было принято на основе взаимного согласия между руководством клуба и тренером, после чего в штабе команды были произведены серьезные изменения. В ходе этого процесса команду также покинули тренер вратарей Томислав Рогич и специалист по физической подготовке Риккардо Рагначчи.
В своем заявлении клуб высоко оценил их работу за последние шесть недель и выразил благодарность. Также тренеру Игорю Тудору были переданы искренние соболезнования в связи с кончиной близкого родственника.
Хотя Тудор приступил к работе 14 февраля, за короткий срок ему не удалось достичь ожидаемых результатов. Под его руководством команда провела семь официальных матчей, в пяти из которых потерпела поражение.
Эти результаты вынудили клуб ускорить процесс изменений. Руководство «Тоттенхэма» заявило, что информация о новом главном тренере будет предоставлена в ближайшее время и будут раскрыты планы на будущее.
В настоящее время клуб готовится к новому этапу и продолжает работу с игроками. Фанаты надеются, что команда в скором времени восстановит свою силу.