U klubning eng buyuk afsonalaridan ayrimlari ham muxlislar va ommaviy axborot vositalari tomonidan qattiq tanqid qilinganini ta’kidladi. Fransiyalik hujumchi Krishtianu Ronaldu va Alfredo Di Stefano kabi futbolchilar ham tanqidga uchraganini eslatib, shuning uchun o‘ziga nisbatan alohida munosabat kutmasligi kerakligini aytdi.
Mbappe qo‘shimcha qilib, Ispaniya muxlislari juda hissiyotli ekanini ta’kidladi. Ularning ko‘pchiligi uchun "Real Madrid"ga muxlislik qilish deyarli din bilan teng ekanini ta’kidladi.
Bu fikrlar Madrid jamoasidagi kuchli ilk mavsumiga qaramay, uning o‘yinlari atrofidagi muhokamalar davom etayotgan bir paytda aytilmoqda. Hujumchi 2024 yil yozidan beri "Real Madrid" jamoasida faoliyat yuritmoqda.
Joriy mavsumda u barcha musobaqalarda 35 ta o‘yin o‘tkazib, 38 ta gol urdi hamda 6 ta golli uzatma amalga oshirdi. Uning klub bilan amaldagi shartnomasi 2029 yil yozigacha mo‘ljallangan.

Мбаппе заявил, что не удивлен критике со стороны болельщиков Реала
Килиан Мбаппе заявил, что не удивлен критике, с которой сталкивается в «Реале». Об этом сообщает Zamin.uz.
Он подчеркнул, что некоторые из величайших легенд клуба также подвергались жесткой критике со стороны болельщиков и средств массовой информации. Французский нападающий напомнил, что такие игроки, как Криштиану Роналду и Альфредо Ди Стефано, тоже сталкивались с критикой, поэтому не стоит ожидать к себе особого отношения.
Мбаппе добавил, что испанские болельщики очень эмоциональны. Он подчеркнул, что для многих из них поддержка «Реала» почти равносильна религии.
Эти слова прозвучали на фоне продолжающихся обсуждений его игры, несмотря на успешный первый сезон в мадридском клубе. Нападающий выступает за «Реал» с лета 2024 года.
В текущем сезоне он провел во всех турнирах 35 матчей, забил 38 голов и отдал 6 результативных передач. Действующий контракт игрока с клубом рассчитан до лета 2029 года.
Согласно данным Transfermarkt, рыночная стоимость Мбаппе оценивается в 200 миллионов евро. Источник: One.uz