Uchrashuv juda qiziqarli va murosasiz o‘tib, asosiy vaqt 2:2 hisobida yakunlandi. Bu natija muxlislarga jonli va hayajonli futbol sahnasini taqdim etdi.
O‘yinning boshidan oxirigacha har ikki jamoa faol hujumlar uyushtirdi. Gabon terma jamoasidan Gelor Kanga 33-daqiqada hisobni ochdi.
Ikkinchi bo‘lim boshida esa Edlin Matuti gol urdi. Trinidad va Tobago jamoasi esa javobsiz qolmadi.
Levi Garsiya 53 va 90-daqiqalarda to‘pni darvozaga joylab, jamoasini mag‘lubiyatdan saqlab qoldi. Asosiy vaqt mobaynida g‘olib aniqlanmagani sababli, o‘yin penaltilar seriyasiga o‘tdi.
Bu bosqichda Gabon futbolchilari omadli chiqib, 3:2 hisobida ustun kelishdi va musobaqaning bronza medallarini qo‘lga kiritdi. Trinidad va Tobago jamoasining tarkibida Brays, Peyn, Jeki, Piyerr, Kardines, Jeyms, Levi Garsiya, Jastin Garsiya, Rampersad, Mitchell va Gill o‘ynadi.
Gabon terma jamoasida esa Bekale, Obiang, Y.Obiang, Averlant, Babika, M‘Bemba, Kanga, Omfia, Samake, Matuti, Oyono va Ndong maydonga tushdi. Endi barcha diqqatlar final o‘yiniga qaratilgan.
Unda O‘zbekiston milliy jamoasi Venesuela terma jamoasiga qarshi maydonga chiqdi. Ushbu muhim uchrashuv soat 19:00 da boshlandi va muxlislar yana bir yirik futbol namoyishini tomosha qilmoqda.
Xulosa qilib aytganda, FIFA Series musobaqasi nafaqat qiziqarli natijalar, balki kutilmagan voqealar bilan ham muxlislarni hayratda qoldirmoqda. Hozircha barcha intizorlik finalga qaratilgan va haqiqiy shou hali oldinda.

FIFA Series в Ташкенте сражались Габон и Тринидад и Тобаго
В международном турнире FIFA Series, продолжающемся в городе Ташкент, сборные Габона и Тринидада и Тобаго сразились за третье место. Об этом сообщает Zamin.uz.
Матч прошёл очень интересно и без компромиссов, основное время закончилось со счётом 2:2. Этот результат подарил болельщикам живую и захватывающую футбольную сцену.
С начала и до конца игры обе команды активно атаковали. Игрок сборной Габона Гелор Канга открыл счёт на 33-й минуте.
В начале второго тайма забил Эдлин Матюти. Команда Тринидада и Тобаго не осталась без ответа.
Леви Гарсия забил голы на 53-й и 90-й минутах, спасая свою команду от поражения. Поскольку в основное время победитель не был выявлен, игра перешла к серии пенальти.
На этом этапе футболисты Габона оказались удачливее, выиграв со счётом 3:2 и завоевав бронзовые медали турнира. В составе команды Тринидада и Тобаго играли Брайс, Пейн, Джеки, Пьерр, Кардинес, Джеймс, Леви Гарсия, Джастин Гарсия, Рамперсад, Митчелл и Гилл.
В сборной Габона на поле вышли Бекале, Обьянг, Й.Обьянг, Аверлан, Бабика, М’Бемба, Канга, Омфиа, Самаке, Матюти, Ойоно и Ндонг. Теперь все внимание сосредоточено на финальном матче.
В нём национальная сборная Узбекистана вышла на поле против сборной Венесуэлы. Эта важная встреча началась в 19:00, и болельщики снова наблюдают за крупным футбольным событием.
В заключение можно сказать, что турнир FIFA Series удивляет болельщиков не только интересными результатами, но и неожиданными событиями. Пока все ожидания сосредоточены на финале, и настоящее шоу ещё впереди.