Braziliya milliy futbol terma jamoasining bosh murabbiyi Karlo Anchelotti kelgusi yili o‘tkaziladigan Jahon chempionati oldidan jamoasining imkoniyatlari va g‘alaba qozonishdagi asosiy omillar haqida o‘z fikrini bildirib o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Italiyalik taniqli mutaxassis ta’kidlashicha, muvaffaqiyatga erishishda faqat hujumkor o‘yin usuliga tayanib bo‘lmaydi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Braziliya terma jamoasi o‘tgan ikki bor jahon chempionatlarida zafar quchishini faqat hujumdagi yuksak mahorat bilan emas, balki mustahkam himoya va taktik jihatdan bir-biriga uyg‘unlashgan o‘yinlar evaziga ta’minlagan edi.
Tarixiy tajribalar shuni ko‘rsatmoqda ki, g‘alaba formulasi barcha qatorlarda teng kuchli bo‘lishini talab qiladi. Murabbiy shu bilan birga jamoaning yetakchi futbolchilari Rafinya va Viniyusni alohida qayd etib o‘tdi.
Anchelotti ularni dunyodagi eng yaxshi futbolchilar qatoriga kiritib, bu yosh iste’dodlarning kelgusi turnirda o‘zlarining eng yuqori darajadagi o‘yinini namoyish etishiga ishonch bildirgan. Uning aytishicha, ikkalasi ham kuchli xarakter va o‘ziga xos shaxsiy uslubga ega bo‘lib, jamoa uchun hal qiluvchi omil bo‘ladi.
Eslatib o‘tamiz, Jahon chempionati-2026 bahslari kelgusi yilning 11 iyunidan 19 iyuligacha Amerika Qo‘shma Shtatlari, Kanada va Meksika hududida joylashgan turli stadionlarda o‘tkaziladi. Braziliya terma jamoasi shu xalqaro maydonlarda o‘z iste’dodini yana bir bor namoyish etishga to‘liq tayyorlanmoqda va o‘z tarixiy muvaffaqiyatlarini davom ettirishga umid qilyapti.

Главный тренер национальной сборной Бразилии по футболу Карло Анчелотти высказался о возможностях своей команды и ключевых факторах победы перед чемпионатом мира, который состоится в следующем году. Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам известного итальянского специалиста, для достижения успеха недостаточно полагаться только на атакующий стиль игры. По его мнению, победы сборной Бразилии на двух последних чемпионатах мира были обеспечены не только высоким мастерством в атаке, но и надежной обороной, а также тактически согласованной игрой.
Исторический опыт показывает, что формула победы требует равной силы во всех линиях. При этом тренер отдельно отметил ведущих игроков команды Рафинью и Винисиуса.
Включив их в число лучших футболистов мира, Анчелотти выразил уверенность, что эти молодые таланты продемонстрируют свой высочайший уровень игры на предстоящем турнире. По его словам, оба обладают сильным характером и уникальным личным стилем, что сделает их решающим фактором для команды.
Напомним, матчи чемпионата мира-2026 пройдут с 11 июня по 19 июля следующего года на различных стадионах, расположенных в США, Канаде и Мексике. Сборная Бразилии полностью готовится продемонстрировать свой талант на этих международных площадках и надеется продолжить свои исторические успехи.