Manchester Siti klubi o‘zining rasmiy veb-saytida jamoa yulduzlari Antuan Semeyu va Abdug‘odir Husanovning milliy terma jamoalardagi so‘nggi o‘yinlari haqida batafsil fikr yuritdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ikkala futbolchi ham o‘z mamlakatlarining safida jiddiy musobaqalarda ajoyib natija ko‘rsatishdi. Antuan Semeyu Gana terma jamoasi tarkibida Germaniya jamoasiga qarshi o‘tkazilgan uchrashuvda to‘liq 90 daqiqa maydonda qoldi.
U o‘yinning birinchi bo‘limida raqib himoyasini doimiy xavf ostiga qo‘ydi va bir necha golga olib keladigan vaziyatlarni yaratdi. Biroq, birinchi bo‘limning oxirlarida Kay Xavers tomonidan bajarilgan penalti Germaniyaga hisobni ochish imkonini berdi.
Gana jamoasi javob harakatlarini boshlaganidan so‘ng, Semeyu yana gol urishga yaqin kelgan edi. U himoyachilarni ortda qoldirib, jarima maydonchasiga aniq top berdi, ammo zarbani Niko Shlotterbek boshqacha yo‘nalishga olib ketdi.
O‘yinning 66-daqiqasida maydonga tushgan Abdul Fatavu o‘yin yo‘nalishini o‘zgartirdi. U faqat to‘rt daqiqa ichida hisobni tenglashtirib, jamoasiga kuchli turtki berdi.
Keyinchalik Bundessligada o‘zining gol urish qobiliyati bilan tanilgan Deniz Undav 88-daqiqada Germaniyani oldinga chiqardi. Ushbu golli uzatmani esa Manchester Siti klubining sobiq futbolchisi Leroy Sane amalga oshirdi.
Abdug‘odir Husanov esa Toshkent shahridagi Milliy stadionda Venesuela terma jamoasiga qarshi o‘tkazilgan bahsda to‘liq 90 daqiqa maydonda qoldi. Husanov ishonchli harakatlari va o‘ziga xos himoya uslubi bilan raqib hujumlarini samarali bostirib, o‘z darvozasi daxlsizligi saqlanishiga salmoqli hissani qo‘shdi.
Asosiy vaqtda hisob ochilmaganligi sababli jamoalar penaltilar seriyasiga qadar yetib bordi. O‘zbekiston terma jamoasi ushbu qiyin bahsda 5:4 hisobida g‘alaba qozonib, o‘z kuchini isbotladi.
Endi Manchester Siti klubini Angliya Kubogi chorak finalidagi muhim bahs kutmoqda. 4-aprel kuni Premer-liga chempioni Liverrpul futbolchilari Etihad arenasiga tashrif buyuradi.
Shuningdek, Abdug‘odir Husanov FIFA Seriyasi 2026 turnirining eng yaxshi futbolchisi deb e’tirof etildi. U klub tomonidan o‘tkazilgan mart oyining eng yaxshi futbolchisi so‘rovnomasida ham nomzod sifatida ko‘rsatilgan.
Husanov yanvar oyida klubning eng yaxshi futbolchisi deb topilgandi va bu safar Roderi va Jeremi Doku kabi kuchli raqiblar bilan kurashib, ushbu sovrinni ikkinchi marta qo‘lga kiritishga harakat qilmoqda. Manba: one.uz

Успехи звезд «Манчестер Сити» Симеу и Хусанова в национальных сборных
Клуб «Манчестер Сити» на своем официальном сайте подробно прокомментировал последние матчи звезд команды Антуана Симеу и Абдугодира Хусанова за национальные сборные. Об этом сообщает Zamin.uz.
Оба футболиста продемонстрировали отличные результаты в серьезных турнирах за свои страны. Антуан Симеу отыграл все 90 минут в составе сборной Ганы в матче против команды Германии.
В первом тайме он постоянно создавал угрозу обороне соперника и создал несколько моментов, которые могли привести к голу. Однако в конце первой половины встречи пенальти, реализованный Кай Хаверцем, позволил Германии открыть счет.
После того как сборная Ганы начала ответные действия, Симеу снова был близок к голу. Он обыграл защитников и точно отпасовал в штрафную, но удар был перенаправлен Нико Шлоттербеком в другую сторону.
Вышедший на 66-й минуте Абдул Фатаву изменил ход игры. Он сравнял счет всего за четыре минуты, придав мощный импульс своей команде.
Позже Дениз Ундав, известный своими голами в Бундеслиге, на 88-й минуте вывел Германию вперед. Автором результативной передачи стал бывший игрок «Манчестер Сити» Лерой Зане.
Абдугодир Хусанов также отыграл все 90 минут в матче против сборной Венесуэлы, который прошел на Национальном стадионе в Ташкенте. Хусанов уверенными действиями и своим уникальным стилем игры эффективно сдерживал атаки соперника, внес весомый вклад в сохранение чистоты своих ворот.
Поскольку основное время завершилось без голов, команды дошли до серии пенальти. Сборная Узбекистана одержала победу в этом сложном матче со счетом 5:4, доказав свою силу.
Теперь клуб «Манчестер Сити» ждет важный матч четвертьфинала Кубка Англии. 4 апреля чемпион Премьер-лиги «Ливерпуль» приедет на арену «Этихад».
Кроме того, Абдугодир Хусанов был признан лучшим футболистом турнира FIFA Series 2026. Он также был номинирован в качестве кандидата на звание лучшего футболиста марта по результатам опроса, проведенного клубом.
Хусанов уже был признан лучшим игроком клуба в январе, и на этот раз он борется за получение этой награды во второй раз, соревнуясь с такими сильными соперниками, как Родри и Жереми Дoku. Источник: one.uz