Ozoda Sobirjonova Turkiyada oltin medalni qo‘lga kiritdi
Turkiyaning Antalya shahrida taekvondo WT yo‘nalishi bo‘yicha o‘tayotgan nufuzli Turkish Open xalqaro musobaqasi jiddiy va qizg‘in kechmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu yirik turnirda dunyoning ko‘plab davlatlaridan kelgan kuchli sportchilar ishtirok etib, o‘z mahoratlarini namoyon qilmoqdalar. O‘zbekiston terma jamoasi a’zolari ham ushbu musobaqada o‘z millatini munosib himoya qilib, ko‘pchilikni quvontirishga muvaffaq bo‘lmoqda.
Ayollar o‘rtasida kechgan bugungi kun bellashuvlari ayniqsa samarali va natijador bo‘ldi. Terma jamoamiz vakillari yuqori ko‘nikmalari, jasorati va kuchli irodasi bilan jami uchta medalni qo‘lga kiritishdi.
Oltin medali -67 kilogramm vazn toifasida ishtirok etgan Ozoda Sobirjonova qo‘lga kiritdi. U hal qiluvchi janglarda raqiblarini ishonchli mag‘lub etib, shohsupaning eng yuqori pog‘onasiga chiqdi.
Kumush medal esa -62 kilogramm vazn toifasida kurashgan Sevinch Hayitova hisobiga yozildi. U finalgacha bo‘lgan barcha bahslarda muvaffaqiyatli chiqib, hal qiluvchi jangda ham munosib qarshilik ko‘rsatdi.
Shuningdek, plus yetmish uch kilogramm vazn toifasida Svetlana Osipova bronza medalga ega chiqdi. Uning janglardagi qat’iyati va boy tajribasi yana bir bor o‘z samarasini berdi.
Mazkur ulkan natijalar O‘zbekiston taekvondo maktabining xalqaro maydondagi nufuzini yanada oshirayotganini aniq ko‘rsatmoqda. Muxlislar ham sportchilarimizning keyingi chiqishlari va g‘alabalarini katta umid hamda qiziqish bilan kutib olishmoqda.
Bu yutuqlar bizning sportchilarimiz boricha dunyo sathida o‘z darajasini saqlab kelayotganidan dalolat beradi. Manba: One.uz

Озода Собирджонова завоевала золотую медаль в Турции
В городе Анталья, Турция, престижный международный турнир Turkish Open по тхэквондо в дисциплине WT проходит напряженно и захватывающе. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этом крупном турнире принимают участие сильные спортсмены из многих стран мира, демонстрируя свое мастерство. Спортсмены сборной Узбекистана также достойно защищают честь своей родины на этих соревнованиях и радуют многих.
Сегодняшние женские соревнования прошли особенно продуктивно и результативно. Представители нашей сборной благодаря высокому мастерству, мужеству и сильной воле завоевали в общей сложности три медали.
Золотую медаль завоевала Озода Собирджонова, выступавшая в весовой категории до 67 килограммов. Она уверенно одолела соперниц в решающих боях и поднялась на высшую ступень пьедестала почета.
Серебряная медаль досталась Севинч Хайитовой, выступавшей в весовой категории до 62 килограммов. Она успешно прошла все бои до финала и достойно противостояла сопернице в решающем поединке.
Кроме того, Светлана Осипова завоевала бронзовую медаль в весовой категории свыше 73 килограммов. Ее решительность и богатый опыт снова дали свои плоды.
Эти выдающиеся результаты ясно показывают, что авторитет узбекской школы тхэквондо на международной арене продолжает расти. Фансы с большим нетерпением и интересом ожидают следующих выступлений и побед наших спортсменов.
Эти достижения свидетельствуют о том, что наши спортсмены продолжают удерживать свой уровень на мировом уровне. Источник: One.uz