Shu sababli u klub bilan shartnomani yangilash bo‘yicha muzokaralarni hozircha kechiktirmoqda. 26 yoshli fransiyalik futbolchining amaldagi kelishuvi yaqin orada yakunlanadi va u erkin agent sifatida Madrid klubiga o‘tish imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda.
"Liverpool" rahbariyati esa futbolchini bepul yo‘qotib qo‘ymaslik uchun xavotirda. Hozirda Konatening haftalik maoshi 140 ming funt sterlingni tashkil etadi, bu taxminan ikki milliard ikki yuz qirq million so‘mga teng.
Agar u "Real Madrid"ga o‘tsa, uning maoshi sezilarli darajada oshishi kutilmoqda. Bundan tashqari, unga o‘n uch million funt sterling miqdorida bonus berilishi mumkin, bu esa ikki yuz sakkiz milliard so‘mga yaqin summaga teng.
Shu tariqa, futbolchining kelajagi haqida qaror qabul qilish jarayoni davom etmoqda. "Liverpool" klubi esa o‘z futbolchisini yo‘qotmaslik va shartnoma shartlarini yaxshilash uchun harakat qilmoqda.
Ushbu holat futbolchining faoliyati va jamoalar o‘rtasidagi kelishuvlarga katta ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Manba: Goal.com

Ибрагима Конате ждет предложение от Реал Мадрид
Центральный защитник команды "Ливерпуль" Ибрагима Конате ожидает официального предложения от "Реал Мадрид". Об этом сообщает Zamin.uz.
По этой причине он пока откладывает переговоры о продлении контракта с клубом. Действующее соглашение 26-летнего французского футболиста скоро истекает, и он рассматривает возможность перехода в мадридский клуб в статусе свободного агента.
Руководство "Ливерпуля" обеспокоено тем, чтобы не потерять игрока бесплатно. В настоящее время недельная зарплата Конате составляет 140 тысяч фунтов стерлингов, что примерно равно двум миллиардам двести сорока миллионам сумов.
Если он перейдет в "Реал Мадрид", ожидается значительное повышение его зарплаты. Кроме того, ему может быть выплачен бонус в размере тринадцати миллионов фунтов стерлингов, что приблизительно равно двумстам восьми миллиардам сумов.
Таким образом, процесс принятия решения о будущем футболиста продолжается. Клуб "Ливерпуль" прилагает усилия, чтобы не потерять своего игрока и улучшить условия контракта.
Эта ситуация может значительно повлиять на карьеру футболиста и соглашения между клубами. Источник: Goal.com