Germaniya Bundesligasining yigirma to‘qqizinchi turida Myunxenning Bavariya klubi safarda Sankt-Pauli mehmoni bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuv kutilganidek mehmonlarning yaqqol ustunligi ostida o‘tdi va yakunda Myunxen vakillari beshga nol hisobida yirik g‘alabani tantana qildi. O‘yin davomida raqibidan har tomonlama ustun ekanligini isbotlagan Bavariya futbolchilari muxlislariga haqiqiy hujumkor futbol bayramini taqdim etdi.
Uchrashuvning dastlabki daqiqalaridanoq tashabbusni o‘z qo‘liga olgan mehmonlar tezkor gol evaziga hisobni ochishga erishdi. To‘qqizinchi daqiqada Jamal Musiala raqib darvozasini ishg‘ol qilib, jamoasiga erta ustunlikni taqdim etdi.
Birinchi bo‘limda boshqa gollar kuzatilmagan bo‘lsa-da, ikkinchi bo‘lim to‘liq Bavariya nazoratida o‘tdi. Mehmonlar ketma-ket hujumlar uyushtirib, raqib himoyasini parchalashga muvaffaq bo‘ldi.
Natijada Leon Goreska, Maykl Olise, Nikolas Jekson hamda Rafael Gerreyru o‘z nomlarini tabloga yozdirib qo‘ydi. Sankt-Pauli jamoasi ushbu bahsda jiddiy qarshilik ko‘rsata olmadi va himoyadagi tartibsizliklar sababli yirik mag‘lubiyatga yuz tutdi.
One.uz sayti ma’lumotlariga ko‘ra, ushbu g‘alabadan so‘ng Bavariya o‘z ochkolarini yetmish oltitaga yetkazib, turnir jadvalida yaqqol peshqadamligini yanada mustahkamladi. Sankt-Pauli esa yigirma besh ochko bilan musobaqa jadvalining o‘n beshinchi o‘rnida qolmoqda.
Myunxenliklar ko‘rsatayotgan barqaror o‘yin ularning chempionlik sari dadil odimlayotganini ko‘rsatib turibdi. Kelgusi turlarda jamoa o‘z o‘yinini yanada kuchaytirib, mavsumni muvaffaqiyatli yakunlashni maqsad qilgan.

Бавария разгромила Санкт Паули на выезде с крупным счетом
В двадцать девятом туре Бундеслиги Германии мюнхенский клуб «Бавария» стал гостем команды «Санкт-Паули». Об этом сообщает Zamin.uz.
Матч прошел под явным преимуществом гостей, как и ожидалось, и в итоге представители Мюнхена одержали крупную победу со счетом пять ноль. Футболисты «Баварии», доказавшие на протяжении всей игры свое полное превосходство над соперником, подарили своим болельщикам настоящий праздник атакующего футбола.
Гости, захватив инициативу с первых минут встречи, сумели открыть счет быстрым голом. На девятой минуте Джамал Мусиала поразил ворота соперника, обеспечив своей команде раннее преимущество.
Хотя в первом тайме других голов забито не было, второй тайм полностью прошел под контролем «Баварии». Гости организовали серию последовательных атак и сумели взломать оборону противника.
В результате свои имена в протокол занесли Леон Горецка, Майкл Олисе, Николас Джексон и Рафаэль Геррейру. Команда «Санкт-Паули» не смогла оказать серьезного сопротивления в этом поединке и потерпела крупное поражение из-за беспорядков в защите.
По данным сайта One.uz, после этой победы «Бавария» довела количество своих очков до семидесяти шести, еще больше укрепив свое явное лидерство в турнирной таблице. «Санкт-Паули» же с двадцатью пятью очками остается на пятнадцатом месте в таблице чемпионата.
Стабильная игра мюнхенцев показывает, что они уверенно шагают к чемпионству. В следующих турах команда намерена еще больше усилить свою игру и успешно завершить сезон.