Saudiya Arabistoni chempionati doirasida o‘tkazilgan navbatdagi tur bahslari futbol muxlislari uchun yana bir esda qolarli voqelikka boy bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Musobaqa jadvalida peshqadamlik qilayotgan Ar-Riyodning An-Nasr jamoasi safarda Al-Uxdud klubi mehmoni bo‘ldi. Qiziqarli kechgan o‘yinda mehmonlar raqib darvozasiga ikkita javobsiz to‘p kiritib, ishonchli g‘alabani tantana qilishdi.
Ushbu muvaffaqiyat jamoaning chempionlik yo‘lidagi imkoniyatlarini yanada oshirib, jadvaldagi yetakchilik mavqeyini mustahkamlashga xizmat qildi. Uchrashuvdagi gollarga Krishtianu Ronaldu hamda Joau Feliks mualliflik qilishdi.
Ayniqsa, portugaliyalik afsonaviy hujumchi uchun bu oqshom tarixiy ahamiyat kasb etdi. Ronaldu o‘zining An-Nasr tarkibidagi umumiy gollar sonini 124 taga yetkazib, klub tarixidagi eng sermahsul to‘purarga aylandi.
Shu bilan birga, uning butun faoliyati davomida kiritgan gollari soni 968 tani tashkil etmoqda. Bir o‘yinning o‘zida ikkita katta rekordni yangilagan 41 yoshli futbol yulduzi o‘zining ajoyib sport formasini namoyish etishda davom etmoqda.
One.uz sayti xabariga ko‘ra, o‘yindan so‘ng ijtimoiy tarmoqlar orqali muxlislarga murojaat qilgan Ronaldu jamoa sifatida oldinga qarab intilayotganliklarini va asosiy maqsad chempionlik ekanligini ta’kidladi. U o‘zini doimo qo‘llab-quvvatlab kelayotgan ishqibozlarga minnatdorchilik bildirdi.
Hozirgi vaqtda 28 turdan keyin 73 ochko jamg‘argan An-Nasr musobaqa jadvalida birinchi o‘rinda bormoqda. Jamoaning ko‘rsatayotgan barqaror o‘yini va futbolchilarning yuqori saviyadagi mahorati chempionat yakuniga qadar kurash keskin kechishidan dalolat beradi.

«Ан-Наср» одержал победу в гостевом матче и укрепил свои лидерские позиции
Очередной тур матчей в рамках чемпионата Саудовской Аравии стал еще одним запоминающимся событием для любителей футбола. Об этом сообщает Zamin.uz.
Команда «Ан-Наср» из Эр-Рияда, лидирующая в турнирной таблице, в гостях посетила клуб «Аль-Ухдуд». В интересном матче гости забили два безответных мяча в ворота соперника и отпраздновали уверенную победу.
Этот успех еще больше увеличил шансы команды на чемпионство и помог укрепить лидерские позиции в таблице. Авторами голов в этой встрече стали Криштиану Роналду и Жоау Феликс.
Особенно историческое значение этот вечер имел для легендарного португальского нападающего. Роналду довел общее количество своих голов в составе «Ан-Насра» до 124, став самым результативным бомбардиром в истории клуба.
В то же время общее количество забитых им мячей за всю карьеру достигло 968. 41-летняя звезда футбола, обновившая два крупных рекорда в одном матче, продолжает демонстрировать великолепную спортивную форму.
По сообщению сайта One.uz, после игры Роналду обратился к болельщикам через социальные сети, отметив, что они как команда стремятся вперед и их главной целью является чемпионство. Он выразил благодарность фанатам, которые всегда его поддерживают.
На данный момент «Ан-Наср», набравший 73 очка после 28 туров, занимает первое место в турнирной таблице. Стабильная игра команды и высокий уровень мастерства футболистов свидетельствуют о том, что борьба до конца чемпионата будет напряженной.