Chuameni Madrid muxlislari tanqidi va ruhiy bosimlar haqida gapirdi
Real Madrid klubining yarim himoyachisi Aurelien Chuameni o'z faoliyati davomida duch kelgan qiyinchiliklar va muxlislarning tanqidlari haqida ochiq gapirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Futbolchining ta'kidlashicha, o'yin darajasi pasaygan paytlarda u stadionda hushtak ovozlari ostida qolgan va jamoaning muvaffaqiyatsizliklari uchun asosiy aybdor deb hisoblangan. Bu boradagi ma'lumotlarni Goal.com nashri e'lon qildi.
Fransiyalik sportchi Madrid muxlislari juda talabchan ekanligini va har qanday kichik xato darhol qattiq tanqidga uchrashini qayd etdi. Chuameni bunday og'ir ruhiy bosimni yengish uchun faqat o'z professional vazifalariga e'tibor qaratganini va ishiga sodiq qolganini bildirdi.
Uning aytishicha, tanqidlar insonni yanada kuchliroq bo'lishga undaydi. Hozirgi kunda 26 yoshli yarim himoyachi Real Madrid tarkibining asosiy va ajralmas a'zosiga aylandi.
Joriy mavsum davomida u 44 ta rasmiy bahsda maydonga tushib, 2 ta gol urdi hamda 2 ta golli uzatmani amalga oshirdi. Uning o'yinlari jamoaning o'rtadagi nazoratini ta'minlashda muhim rol o'ynamoqda.
Biroq, yaqinda Chempionlar ligasining Bavariya klubiga qarshi o'yinida sariq kartochka olgani sababli, futbolchi jamoasining turnirdagi hal qiluvchi bahsida ishtirok eta olmadi. Bu holat jamoa uchun sezilarli yo'qotish bo'ldi.
Ayni paytda Real Madrid La Liga jadvalida Barselona klubidan 9 ochko orqada qolmoqda va yetakchilik uchun kurashmoqda.

Чуамени рассказал о критике мадридских болельщиков и психологическом давлении
Полузащитник «Реала» из Мадрида Орельен Чуамени откровенно рассказал о трудностях, с которыми ему пришлось столкнуться в ходе своей карьеры, и о критике болельщиков. По словам футболиста, в моменты, когда уровень его игры падал, он на стадионе слышал свистки в свой адрес и считался главным виновником неудач команды. Соответствующую информацию опубликовало издание Goal.com.
Французский спортсмен отметил, что мадридские болельщики очень требовательны и любая малейшая ошибка тут же подвергается жёсткой критике. Чуамени отметил, что для преодоления столь тяжёлого психологического давления он сосредоточился исключительно на своих профессиональных задачах и оставался верен своей работе. По его словам, критика побуждает человека становиться ещё сильнее.
Сегодня 26-летний полузащитник стал основным и неотъемлемым членом состава «Реала». В нынешнем сезоне он провёл 44 официальных матча, забил 2 гола и сделал 2 результативные передачи. Его игра играет важную роль в обеспечении контроля команды в центре поля.
Однако из-за полученной недавно жёлтой карточки в матче Лиги чемпионов против «Баварии» футболист не смог принять участие в решающей встрече своей команды в турнире. Это стало для клуба заметной потерей. На данный момент «Реал» отстаёт от «Барселоны» в таблице Ла Лиги на 9 очков и продолжает борьбу за лидерство.