Jo Koul Arsenal charchog'i va Siti tajribasi haqida gapirdi
Uning fikricha, jamoa futbolchilarida charchoq belgilari sezila boshlagan. Ekspertning taʼkidlashicha, mavsum davomida saqlanib kelayotgan yuqori temp va doimiy bosim jamoaning ham jismoniy, ham ruhiy holatiga salbiy taʼsir koʻrsatgan boʻlishi mumkin.
Hozirgi kunda Arsenal turnir jadvalida yetakchilik qilayotgan boʻlsa da, Jo Koul psixologik ustunlik Manchester Siti jamoasi tomonida ekanini qayd etdi. Uning fikriga koʻra, Pep Gvardiola boshqaruvidagi jamoa chempionlik uchun hal qiluvchi oyinlarda ancha katta tajribaga ega.
Bu tajriba esa mavsum yakuniga yaqinlashgan vaqtda juda muhim rol oʻynaydi. TNT Sports telekanalining efirida gapirgan Jo Koul Manchester Siti jamoasini asosiy daʼvogar deb atadi.
U Gvardiolaning raqiblar ustidan psixologik bosim oʻrnatish qobiliyatini alohida taʼkidladi. Ekspertning soʻzlariga koʻra, Siti jamoasining oʻziga boʻlgan ishonchi soʻnggi vaqtlarda Liverpul va Chelsi kabi kuchli raqiblar ustidan qozonilgan ishonchli gʻalabalar bilan yanada mustahkamlandi.
Xulosa qilib aytganda, chempionlik uchun kurash nafaqat toʻplangan ochkolar soni, balki jamoaning ruhiy barqarorligi va tajribasi bilan ham belgilanadi. Arsenal jamoasi uchun eng katta sinov aynan shu ruhiy chidamlilikni saqlab qolish boʻlib qolmoqda.

Джо Коул высказался об усталости «Арсенала» и опыте «Сити»
Бывший профессиональный футболист и спортивный комментатор Джо Коул оценил нынешнее состояние лондонского «Арсенала». По его мнению, у игроков команды начали проявляться признаки усталости. Эксперт отметил, что высокий темп и постоянное давление, сохраняющиеся на протяжении всего сезона, могли негативно сказаться как на физической, так и на психологической форме команды.
Несмотря на то что сегодня «Арсенал» лидирует в турнирной таблице, Джо Коул отметил, что психологическое преимущество находится на стороне «Манчестер Сити». По его мнению, команда под руководством Пепа Гвардиолы обладает значительно большим опытом решающих матчей в борьбе за чемпионство. И этот опыт сыграет очень важную роль на финальном отрезке сезона.
Выступая в эфире телеканала TNT Sports, Джо Коул назвал «Манчестер Сити» главным претендентом на титул. Он особо отметил умение Гвардиолы оказывать психологическое давление на соперников. По словам эксперта, уверенность «Сити» в себе в последнее время укрепилась ещё сильнее благодаря убедительным победам над такими сильными соперниками, как «Ливерпуль» и «Челси».
В заключение: борьба за чемпионство определяется не только количеством набранных очков, но и психологической устойчивостью и опытом команды. Для «Арсенала» главным испытанием сейчас становится именно сохранение этой ментальной прочности.