Arne Slot Everton ustidan qozonilgan g'alaba muhimligini ta'kidladi
Liverpul bosh murabbiyi Arne Slot Everton jamoasiga qarshi o'yinda qozonilgan 2:1 lik g'alabadan so'ng o'z muloqotida jamoa uchun ushbu bahsning qanchalik muhim bo'lganini ta'kidladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Murabbiyning fikricha, jamoa avvalroq PSJ va Manchester Siti kabi kuchli raqiblarga qarshi maydonga tushgan edi. O'sha o'yinlarda natija jamoa foydasiga kechmagan bo'lsa-da, futbolchilar yuqori darajadagi mahorat ko'rsatganlarini qayd etdi.
Slot mavsum davomida tarkibda yuzaga kelgan jiddiy yo'qotishlar jamoaning umumiy natijalariga salbiy ta'sir ko'rsatganini aytdi. Ayniqsa, asosiy tarkibdagi muhim o'yinchilarning jarohat olishi bir qancha qimmatli ochkolarning yo'qotilishiga sabab bo'lganini ta'kidladi.
Shu sababli, Everton ustidan qozonilgan g'alaba ham futbolchilar, ham muxlislar uchun katta quvonch bag'ishlaganini bildirdi. Murabbiy ushbu g'alaba nafaqat o'zi va murabbiylar shtabi, balki butun jamoa uchun ruhiy ko'tarinkis bo'lganini ta'kidladi.
U muxlislar bilan umumiy maqsadlar borligini va hamma yaxshi natijalarga erishishni istashini, ammo ayrim imkoniyatlar va vaziyatlar tufayli barcha rejalar amalga oshmaganini tushuntirdi. Shuningdek, Arne Slot mavsumning noodatiy va murakkab kechganini misol keltirib, bir jamoada ikki darvozabonning bir vaqtda jarohat olishi juda kam uchraydigan holat ekanini aytdi.

Арне Слот подчеркнул важность победы над «Эвертоном»
Главный тренер «Ливерпуля» Арне Слот после победы над «Эвертоном» со счётом 2:1 в своём интервью подчеркнул, насколько важной эта встреча была для команды.
По мнению наставника, ранее клуб играл против сильных соперников вроде ПСЖ и «Манчестер Сити». И хотя в тех матчах результат сложился не в пользу «Ливерпуля», футболисты продемонстрировали игру высокого уровня.
Слот отметил, что серьёзные кадровые потери в течение сезона негативно сказались на общих результатах команды. В частности, травмы ключевых игроков основного состава стали причиной потери ряда ценных очков. Именно поэтому победа над «Эвертоном» принесла большую радость как футболистам, так и болельщикам.
Тренер подчеркнул, что эта победа стала психологическим подъёмом не только для него и тренерского штаба, но и для всей команды. Он объяснил, что у клуба и болельщиков общие цели, все хотят добиться хороших результатов, однако из-за ряда обстоятельств и ситуаций не все планы удалось реализовать.
Также Арне Слот привёл в пример необычный и сложный характер сезона, заметив, что травмы сразу двух вратарей в одной команде — крайне редкое явление. Такие неожиданные трудности, по его словам, существенно усложнили работу клуба. В итоге он особо подчеркнул, что победа над «Эвертоном» является самым важным результатом на данный момент.