Al Nassr Al Vaslni mag'lub etib yarim finalga chiqdi
Ushbu muvaffaqiyatli natija Saudiya vakillariga turnirning yarim final bosqichiga yo'llanma berdi. Goal.com nashri ushbu uchrashuv tafsilotlarini yoritdi.
Oyinning 11-daqiqasida Krishtianu Ronaldo Navaf Boushalning aniq uzatmasidan foydalanib, hisobni ochdi. Mazkur gol portugaliyali hujumchining professional faoliyatidagi 969-goli sifatida qayd etildi.
41 yoshli futbolchi uchrashuvda 67 daqiqa davomida maydonda qoldi va darvozaga uch marta aniq zarba yo'lladi. Keyinchalik Joao Feliksning mahoratli ijrolari orqali Inigo Martines va Abdulelah Al Amri ham to'pni raqib darvozasiga yo'llashdi.
Yakuniy hisobni esa 80-daqiqada Sadio Mane belgiladi. Al Nassr jamoasi butun o'yin davomida hujumda ustunlikni saqlab qoldi va raqib himoyachilarining xatolaridan unumli foydalandi.
Hozirgi vaqtda Al Nassr Saudiya Pro Ligasi jadvalida yetakchilik qilmoqda. Jamoa 29 ta o'yindan 76 ochko to'plab, birinchi o'rinni egallab turibdi.
Ular ikkinchi o'rindagi Al Hilal klubidan 8 ochkoga ustunlik qilmoqda. Krishtianu Ronaldo joriy mavsumda ham yuqori natijalarni ko'rsatmoqda.
U 30 ta bahsda 26 ta gol urib, 4 ta golli uzatmani amalga oshirdi. Mashhur futbolchi 2026-yilda bo'lib o'tadigan Jahon chempionati oldidan o'z jismoniy formasini yuqori darajada saqlab qolishga va jamoasini g'alabaga yetaklashga harakat qilmoqda.

«Аль-Насср» обыграл «Аль-Васл» и вышел в полуфинал
Саудовский клуб «Аль-Насср» разгромил «Аль-Васл» со счётом 4:0 в четвертьфинале Лиги чемпионов Азии и уверенно вышел в полуфинал турнира.
На 11-й минуте матча Криштиану Роналду воспользовался точной передачей Навафа Бушаля и открыл счёт. Этот гол стал 969-м в профессиональной карьере португальского нападающего. 41-летний футболист провёл на поле 67 минут и трижды бил в створ ворот соперника.
Позже, после мастерских действий Жоау Феликса, Иньиго Мартинес и Абдулелах Аль-Амри также отправили мяч в ворота соперника. Окончательный счёт на 80-й минуте установил Садио Мане.
«Аль-Насср» на протяжении всей встречи доминировал в атаке и умело пользовался ошибками защитников соперника. В настоящее время клуб возглавляет турнирную таблицу саудовской Про-Лиги, набрав 76 очков в 29 матчах и опережая ближайшего преследователя — «Аль-Хиляль» — на 8 очков.
Криштиану Роналду и в нынешнем сезоне показывает высокие результаты: в 30 матчах он забил 26 голов и отдал 4 результативные передачи. Знаменитый футболист стремится сохранить отличную физическую форму перед чемпионатом мира 2026 года и привести свою команду к победам.