Barselona Reshford o'rniga boshqa hujumchilar bilan muzokara boshladi
AS nashri tarqatgan ma’lumotlarga ko‘ra, kataloniyaliklar ayni damda hujum chizig‘i uchun muqobil variantlarni ko‘rib chiqmoqda. Klub sport direktori Deku yozgi transfer oynasi davomida jamoaga mos kelishi mumkin bo‘lgan bir necha nomzodlarni diqqat bilan kuzatib bormoqda.
Hozirgi ro‘yxatda Betis jamoasi vingeri Abde Ezzalzuli hamda Benfika klubi a’zosi Andreas Shelderup kabi iqtidorli futbolchilar borligi aytilmoqda. Barselona rahbariyati Reshford bo‘yicha olib borilayotgan muzokaralarda aniq va ijobiy natijaga erisha olmayotgani sababli, ehtiyotkorlik bilan zaxira rejalarini tayyorlab qo‘yishni afzal ko‘rmoqda.
Klub mutasaddilari uchun ayni damdagi asosiy vazifa mavjud moliyaviy imkoniyatlardan kelib chiqqan holda eng to‘g‘ri va samarali tanlovni amalga oshirishdan iboratdir. Shu bilan birga, sport direktori Deku Monako jamoasida ijara asosida to‘p surayotgan Ansu Fati borasida ham qat’iy bir qarorga kelgan.
Olingan ma’lumotlarga ko‘ra, klub rahbariyati yosh futbolchini jamoaning kelajakdagi strategik rejalariga kiritmayapti. Bu esa Fatining tez orada boshqa klubga butunlay o‘tib ketishi ehtimolini oshiradi.
Barselonaning transfer siyosatidagi yakuniy to‘xtamlar klubning umumiy moliyaviy holati to‘liq tahlil qilinganidan so‘ng e’lon qilinishi kutilmoqda. Hozirgi murakkab iqtisodiy vaziyatda jamoa rahbariyati har bir qadamni uzoqni ko‘zlagan holda, strategik jihatdan puxta rejalashtirib bosmoqda.
Bu esa jamoaning kelgusi mavsumlardagi barqarorligini ta’minlash yo‘lidagi muhim harakatlardan biri hisoblanadi.

«Барселона» начала переговоры с другими нападающими вместо Рэшфорда
Испанский футбольный клуб «Барселона» начал поиск других способов усиления состава, так как планы по осуществлению трансфера Маркуса Рэшфорда идут не так, как ожидалось. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно данным издания AS, каталонцы в настоящее время рассматривают альтернативные варианты для линии атаки. Спортивный директор клуба Деку внимательно следит за несколькими кандидатами, которые могут подойти команде в ходе летнего трансферного окна.
Сообщается, что в нынешнем списке значатся такие талантливые футболисты, как вингер «Бетиса» Абде Эззальзули и игрок «Бенфики» Андреас Шельдеруп. Поскольку руководство «Барселоны» не может достичь конкретного и положительного результата в переговорах по Рэшфорду, оно предпочитает осторожно подготовить резервные планы.
Основная задача официальных лиц клуба на данный момент — сделать наиболее правильный и эффективный выбор, исходя из имеющихся финансовых возможностей. В то же время спортивный директор Деку принял окончательное решение относительно Ансу Фати, выступающего на правах аренды за «Монако».
По полученным данным, руководство клуба не включает молодого игрока в будущие стратегические планы команды. Это повышает вероятность того, что Фати в скором времени окончательно перейдет в другой клуб.
Ожидается, что окончательные решения по трансферной политике «Барселоны» будут объявлены после полного анализа общего финансового состояния клуба. В нынешней сложной экономической ситуации руководство команды просчитывает каждый шаг на долгосрочную перспективу, тщательно планируя стратегию.
Это считается одним из важных действий на пути к обеспечению стабильности команды в будущих сезонах.